Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 4. července 2020 (17:13) Karlos Lacina

Po volných trénincích IMSA WeatherTech v Daytoně je zatím nejrychlejší Acura DPi týmu Penske.

Po dlouhých měsících se konečně na podruhé rozjel šampionát IMSA WeatherTech Sports Car. Na okruhu v Daytoně proběhly v pátek večer první tréninkové jízdy a před dnešní kvalifikací a samotným závodem jsou karty rozdány velice zajímavě.


I když to zpočátku vypadalo na velké problémy a nad závodištěm se proháněly bouřkové mraky a asfalt byl vydatně skrápěn deštěm, nakonec celá hodinová session proběhla tak jak bylo v plánu. Nejrychlejší časy zajížděli přesně ti od nichž se to čekalo. Souboj Acura vs.

Cadillac tentokrát vyzněl lépe pro Acuru a úplně nejrychlejšího času na jeden okruh dosáhl Juan Pablo Montoya s prototypem týmu Penske a jeho hodnota byla 1: 35, 960. Cadillac Wheelen Motorsport s Pipem Deranim skončil druhý a na svoje konkurenty tentokrát nestačila Mazda, když Harry Tincknell nedokázal zajet lépe než 1: 36, 013.

O vyrovnanosti kategorie prototypů DPi svědčí rozdíl mezi prvním a sedmým, který činil pouhých 0, 789 s.

 

 

 


Porsche svoji účast v IMSA přerušuje, ale v Daytoně se ještě představilo a to ve velkém stylu. Vítězný vůz lednové Rolex24 s číslem 912 do něhož usedl Laurens Vanthoor byl vůbec nejrychlejší ze všech speciálů GTLM. Na jeho vynikající čas 1: 44, 003 neměl nikdo odpověď, a druhý v pořadí Tommy Milner s novým Corvette C8R skončil o 0, 072 s zpět.

Za očekáváním zatím zůstal tým BMW RLL jehož dva speciály M8 GTE byly nejpomalejší. Ve třídě GTD se o nejrychlejší kolo přetahoval Toni Vilander s Ferrari 488 GT3 týmu Scuderia Corsa a Townsend Bell s Lexusem. Vilander dokázal jeden okruh obkroužit za 1: 47, 481 a to mu stačilo, i když jen velice těsně na první místo.

 

 

 


Dnes je na programu nejprve dopolední kvalifikace a poté i samotný závod IMSA WeatherTech 240 Daytona.

 

Zdroj: IMSA

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře