Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 25. listopadu 2020 (10:05) Pavel Jelínek

Pod vedením Ervína Krajčoviče na Dakar 2021 vyrazí Milan Engel a Martin Michek.

Tým Orion – Moto Racing Group poosmé na Rallye Dakar

Na 43. ročníku Rallye Dakar, který začíná 3. ledna 2021 v Saudské Arábii, nebude chybět také český tým Orion – Moto Racing Group. Pravidelný účastník dálkových rallye startuje v legendární soutěži již poosmé. V modrobílých barvách týmu pod vedením bývalého úspěšného závodníka a zkušeného manažera Ervína Krajčoviče se představí motocykloví jezdci Milan Engel a Martin Michek.

Rodák u Jablonce nad Nisou Milan Engel je již stabilním členem týmu. Svým dalším startem na nejtěžším závodě světa si na své konto připíše už sedmý Dakar. Nejlepší výsledkem pro něj bylo patnácté místo v roce 2019. Během letošních příprav se zúčastnil několika závodů v Řecku a Polsku. Závěr příprav spojil s ostatními piloty Dakaru z Čech a Slovenska.

 

 

 

Druhým jezdcem českého týmu je Martin Michek, který v lednu odstartuje svou druhou účast na Dakaru. V letošním roce se při své premiéře blýskl 23. místem a byl hodnocen jako druhý nejlepší nováček roku. Během roku ho z tréninků a závodního tempa vyřadila fyzická indispozice, ze které se zotavoval několik týdnů. Nyní je však připraven!

Svou výkonnost potvrdil na závěrečném závodě EMX Open v italské Pietramuratě, kde vystoupal na pódium.

Prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček avizuje, že stejně jako letos bude i na příštím Dakaru Martin Michek ambasadorem Autoklubu ČR a jeho komunikační značky Czech Motorsport.

Tým se představí na online tiskovém brífinku, který se koná ve čtvrtek 26. listopadu 2020 od 10.00 hodin. Živě z klubového domu Autoklubu ČR bude vysílán prostřednictvím online streamu ČTK.

 

 

 

 

PR

 

foto týmu
 

 

 

 

 

 

 

Fotky

Další články

Komentáře