Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 23. prosince 2020 (20:23) Pavel Jelínek

Podpořme Grid-Girl Marisu v soutěži o prestižní titul Playmate roku 2020!

Podpořme Grid-Girl Marisu v soutěži o prestižní titul Playmate roku 2020!

Ještě před dvěma lety byla na první pohled jen jednou z mnoha krásek, které ve žluto-černém dressu pořadatele ADAC, uváděly vozy šampionátu GT-Masters na jejich startovní místa. Od té doby se ovšem v životě vyučené nákupčí v automobilovém průmyslu Marisy Ehretové hodně změnilo. Německý kultovní magazín Playboy udělal z 28leté hnědovlásky z Ansbachu u Norimberka svou Playmate měsíce květen 2020 – a nejpozději od té chvíle už Marisa není „jednou z mnoha“.

Pro do automobilového sportu zblázněné děvče s mírami a aurou filmové Divy to ovšem neměl být jediný vrchol roku. Následovaly další nabídky k focení, z nichž lze dva podařené projekty zvláště vyzvednout. Marisa, se kterou jsem se poprvé setkal ve Spielbergu roku 2019 (a naráz mi padla do oka) bude zdobit obálku velmi oblíbeného kalendáře firmy Liqui Moly pro rok 2021. Její fandové si ji jistě najdou i uvnitř tohoto barevného díla propagující zmíněnou německou olejárnu a dlouholetého velkorysého sponzora motorsportu.

„Velkorysé“ obrázky Ehretové jsou tu tedy zcela na místě.

 

 

 

Nyní ale k absolutnímu „hitu“ v životě naší Grid-Girl: Coby Playmate měsíce se samozřejmě kvalifikovala pro volbu Playmate roku 2020 a v právě aktuálním lednovém čísle 2021 ji časopis společně s jejími soupeřkami představuje. Při focení na porýnském luxusním zámku Namedy (jižně od Bonnu) předvádí, že bude ve zmíněné souteži hrát v lize Hamiltona, Verstappena a Leclerca – tedy úplně nahoře. Můj hlas již má...

Marisa je fandou motorsportu a tím tedy „jednou z nás“ a pokud ji také vidíte jako hodnou Playmate roku 2020, tak máte možnost, jí pod  dát i Váš hlas.   

 

Začátkem prosince jsme se s Marisou pobavili o „ztracené sportovní sezoně 2020“, jejích svěžích zkušenostech a plánech do roku 2021.

 

RK: Každý z nás nadšenců pro motorsport měl vlastní triky, jak přestát letošní problematický ročník. Jak jsi na to šla Ty?
ME: Naštěstí jsem měla tolik co dělat v modellingu, že jsem kolikrát byla ráda, dát si závody jen útulně jen tak před televizí.

RK: Jak vlastně měl vypadat Tvůj kalendář pro rok 2020 a jak jsi se dozvídala o změnách?
ME: Plánem bylo, být téměř u všech závodů ADAC-GT Masters v roli Grid Girl. O odřeknutí jednotlivých podniků mne vždy informovala má agantura. Jeden po druhém… Nejdříve hlásili jen nové termíny, pak odřeknutí naší účasti vůbec... Byla jsem z toho opravdu hodně smutná, protože mě tato práce nesmírně baví.

RK: Které šampionáty jsi letos sledovala zvláště pozorně?
ME: Nejvíce pozoruji vývoj a výsledky ADAC-GT-Masters a DTM.

RK: Když si odmyslíme relativně fádní vývoj šampionátu F1, ve ktrerém se Hamilton již po Xté stal mistrem – co Ti šlo hlavou při těžké nehodě Grosjeana v Bahrajnu?
ME: Zprvu jsem se strašně lekla. Pak jsem jen doufala, že se jezdci nic vážného nestalo. Myslím, že záchranáři a i lidé, kteří se o bezpečnost v motorsportu starají za kulisami, náleží velká pochvala.

RK: V hlavním povolání jsi nákupčí v automobilovém průmyslu. Jaký je Tvůj postoj k elektrifikaci silničního provozu a jaký má vliv na chod Tvé firmy?
ME: Zabýváme se především prodejem vozů VW. No a právě VW zrovna ruší své sportovní aktivity, aby se soustředil na projekt elektromobility… Myslím, že lidi pojí k této nové technologii zatím především vrozená zvědavost. Přesný postoj k tomu nemám, jen napjatě sleduji, co budoucnost přinese…

RK: Letos jsi neměla úspěch jen jako Playmate. Roku 2021 budeš zdobit i obálku kalendáře firmy  Liqui Moly. Nastal kontakt k této olejárně díky Tvým aktivitám ve sportu? Jak proběhlo focení?
ME: Vedle projektu s Playboyem jsem na tohle focení zvláště hrdá. Právě jako člověk integrovaný do automobilového průmyslu to považuji za ohromou čest, být na coveru tohoto kalendáře. Producentka toho díla mne oslovila přes instagram. Fotili jsme pak jeden den v Mnichově a byli tam k nám strašně milí.

Každá modelka dokonce dostala vlastní župan Liqui Moly s vyštikovaným jménem! Nosím ho doma téměř každý den a jsem na něj – jak řečeno – moc hrdá. Pro mne je to opravdu uspokojivý pocit, když vidím ten kalendář s mými fotkami viset v autodílnách…

RK: S jakými reakcemi jsi se setkala po vydání květnového Playboye?
ME: V regionu mého bydliště byl během dne do posledního kusu vyprodán. Sama jsem musela objet nejméně pět benzinek, než jsem jeden kus sehnala. Hodně lidí mne poté pozitivně oslovilo. Poznávají mne nyní i na ulici a chtěji fotky nebo autogram. Absolvovala jsem pak mnoho rozhovorů s novinami a pro rádio. Byl to opravdu bláznivý pocit být najednou tak známá – pomalu jsem si ale zvykla.

RK: Na lednovém čísle Playboye jste pracovali v podzimním Německu – a to i venku. Jak jsi se vyrovnala s tímto „povětrnostním“  rozdílem oproti dřívějšímu shootingu v Kalifornii?
ME: Někdy mi byla skutečně pěkná zima… Obětavě se o nás ale starali. Skutečnost, že fotili hned sedm Playmates najednou, byla pro mne něco zcela nového. Už to samo o sobě mě ale často hezky „ohřálo“… :-))

RK: V oficiálním Playboy-videu říkáš, že se k vám na zámku Namedy chovali „jako k princeznám“?
ME: Je to opravdu výstižné. Byl tam přítomen ohromný štáb od visažistů až po stylisty, kteří se starali o naší pleť a vlasy. Takový luxus bych měla ráda každé ráno…

RK: Znala jsi některá z ostatních děvčat?
ME: S mnohými z nich jsme měli již před focením kontakt přes  Instagram nebo WhatsApp. Alonu (Miss září 2020) jsem dokonce znala i osobně z voleb Miss Nigrin.

RK: Jaká mezi vámi vládla nálada – jste přeci především soupeřky o ten prestižní titul Playmate roku?
ME: Věř mi, že byly všechny ostatní Playmates moc milé. Každá z nás sice ztělesňuje svůj vlastní zvláštní typus, bylo to ale hezké, být pohromadě s lidmi, kteří mají stejné zájmy. Při focení jsme se i tělesně dost přiblížili, jak každý může posoudit. Nálada zůstala vždy krásná a konkurenční boj jsem skutečně nikdy necítila.

RK: Co by eventuelní titul Playmate roku 2020 na Tvém životě změnil? Dostane vítězka nějaké materielní ceny a bude mít oproti Playboyi jisté reprezentační závazky?
ME: Ano, titul může znamenat reprezentaci Playboye pro celý další rok. Znamená to pozvánky k několika pěkným akcím. Není to ale závazné. A ceny? Ano, něco se dá vyhrát, musím ale přiznat, že ani nevím, co pro tenhle rok vypsali. Nepovažuji to prostě za důležité. Jde mi především o tu ohromou čest, získat titul a smět ho celý rok prezentovat.

RK: A co Tvé sportovní plány do roku 2021? Uvidíme Tě opět na autodromech?
ME: Strašně ráda bych se zase zúčastnila závodů – pokud to Corona dovolí. Doufám, že se situace co nejrychleji znormalizuje a všichni se zase uvidíme na trati!

 

 

 

 

 

Text: Roman Klemm  Foto: Roman Klemm / archiv Marisa Ehret

GT-Grid Girl Marisa kämpft um den prestigeträchtigen Titel Playmate des Jahres 2020

 

 

Noch vor zwei Jahren war sie auf den ersten Blick nur eine von vielen Schönheiten, die im gelb-schwarzen ADAC-Einheitsdress die Fahrer des ADAC-GT-Masters auf ihre Startplätze einwies. Seit dem ist im Leben der gelernten Automobilkauffrau Marisa Ehret, die wir auf diesen Seiten schon öfter zu Wort kommen ließen, viel geschehen. Das deutsche Kult-Magazin Playboy kürte die 28jährige aus dem fränkischen Ansbach zur Playmate des Monats May 2020 – tja, Marisa ist eben nur auf den ersten Blick „eine von vielen“.

Für das Rennsport-verrückte Mädchen mit den Traummaßen und Ausstrahlung einer Film-Diva war dies aber nur ein Höhepunkt eines – trotz des weltweiten Corona-Wahns – erfolgreichen Jahres: Es folgten viele Shooting-Angebote, wobei zwei besonders hervorzuheben sind. Marisa, die ich erstmals in Spielberg 2019 getroffen habe und auf der Stelle begeistert von ihr war, wird das Cover des beliebten Liqui Moly-Kalenders 2021 zieren. Fans finden sie natürlich auch innerhalb des bunten Werks der grossen Öl-Firma, die schon seit Jahrzehnten zu den freizügigsten Motorsport-Sponsoren Deutschlands zählt. Freizügige Ehret-Bilder sind hier also gerade richtig.

Nun aber zum absoluten Hit: Als Playmate des Monats hat sich Marisa natürlich auch an der Wahl zur Playmatedes Jahres 2020 qualifiziert und in der gerade erschienenen Playboy-Januar-2021-Ausgabe wird sie zusammen mit ihren Rivalinen vorgestellt. Bei Aufnahmen auf dem Rheinischen Luxusschloss Namedy (südlich von Bonn) zeigte sie, dass sie im besagten Wettbewerb in der Hamilton-Verstappen-Leclerc-Liga spielen wird und in den engsten Favoriten-Kreis gehört. Meine Stimme hat sie bereits...

Wenn auch sie Marisa, die ja „eine von uns Motorsportlern“ ist, auch als die Playmate des Jahres 2020 sehen, dann geben sie unter  ihre Stimme ab.

Anfang Dezember unterhielten wir uns über das in mancher Motorsport-Hinsicht verlorene Jahr 2020, ihre aktuellen Erfahrungen und Pläne für 2021.

 

RK: Jeder von uns Rennport-Begeisterten hatte so seine Tricks, wie man die Zeit ohne Sport überbrücken kann. Wie war es bei Dir?
ME: Da ich dieses Jahr sehr viel wegen dem Modeln um die Ohren hatte habe ich vieles gemütlich vor dem Fernsehen mitverfolgt.

RK: Wie hat Dein ursprünglicher Rennsport-Kalender 2020 in der Planung ausgesehen und wie hast Du von den Absagen erfahren?
ME: Ich wäre bei den Rennen der ADAC GT Masters wieder dabei gewesen. Über meine Agentur habe ich letztendlich mitbekommen wie die Rennen nach für nach verschoben oder abgesagt wurden. Das hat mich wirklich sehr traurig gemacht, da ich die Arbeit als Grid Girl sehr mag.

RK: Welche Rennserien verfolgst Du medial besonders?
ME: Die ADAC GT Masters und DTM verfolge ich am meisten.

RK: Abgesehen von der relativ faden F1-Saison (Hamilton zum Xten Mal Meister) - hast Du den Schweren Grosjean-Unfall mitbekommen? Was ging Dir dabei durch den Kopf?
ME: Es ist sehr erschreckend so etwas zu sehen. Man hofft natürlich, dass dem Fahrer nichts passiert ist. Ich finde aber es sollte dem Erste-Hilfe-Team und den Menschen hinter den Kulissen die für die Sicherheit sorgen ein großes Lob ausgesprochen werden.

RK: Du bist ja hauptberuflich Automobilkauffrau - was ist Deine Meinung zur Elektrifizierung des Verkehrs und wie wirkt sich diese in Deiner Firma aus?
ME: Wir sind ein Autohaus das hauptsächlich VW verkauft. Gerade VW steigt aus dem Motorsport aus um sich auf die Elektromobilität zu konzentrieren. Die Leute sind auf jeden Fall neugierig und ich bin gespannt wie sich das in der Zukunft entwickelt.

 

 

RK: Du hattest ja nicht nur als Playmate ein Riesen Erfolg. 2021 zierst Du das Cover des Liqui Moly Kalenders. Kam der Kontakt durch Deine Grid-Girl Aktivitäten? Erzähl etwas vom Shooting...
ME: Auf dieses Shooting bin ich neben dem Playboy Shooting besonders stolz und es ist eine riesige Ehre für mich als Automobilkauffrau auf dem Cover zu sein. Ich wurde damals von der Produzentin auf Instagram angeschrieben. Das Shooting war in München und dauerte einen Tag. Man wurde super lieb behandelt und es wurden sogar extra Liqui Moly Bademäntel mit unserem Namen für uns bestickt. Den trage ich heute noch ganz stolz. Es ist ein richtig cooles Gefühl sich in den Werkstätten auf dem Liqui Moly Kalender hängen zu sehen.

RK: Welche Reaktionen gab es auf Das Mai-Heft von Playboy?
ME: In meiner Heimat war der Playboy restlos ausverkauft. Ich selber habe bestimmt 5 Tankstellen abgefahren um noch ein Heft zu kommen. Viele Leute haben mich darauf positiv angesprochen und erkennen mich seitdem auf der Straße und wollen Fotos oder auch ein Autogramm von mir. Danach folgten natürlich viele Interviews für Zeitungen und sogar für das Radio. Das ist ein richtig verrücktes Gefühl aber ich habe mich langsam daran gewöhnt.

RK: Am Januar-Heft 2021 wurde ja im herbstlichen Deutschland gearbeitet - auch draußen. Wie empfandest Du den Unterschied zum vorherigen Shooting in Kalifornien?
ME: Es war natürlich um einiges kälter als in Kalifornien aber es wurde sich reizend um uns gekümmert. Auch dass wir diesmal sieben Playmates waren und zusammen shooten durften war etwas komplett Neues für mich. Da wurde es ganz von selber warm :-))

RK: Du sagtest im Playboy-Video, man hätte euch auf Schloss Namedy "wie Prinzessinnen behandelt."?
ME: Das ist richtig. Es war ein ganzes Team von Visagisten und Stylisten vor Ort die uns die geschminkt und die Haare gemacht haben. Diesen Luxus hätte man gerne jeden Morgen.

RK: Kanntest Du manche der anderen Mädchen und wie lange dauerte das Shooting?
Natürlich habe ich mit vielen Mädels via Instagram oder WhatsApp vorher schon Kontakt gehabt. Alona (Miss September) kannte ich sogar von der Miss Nigrin Wahl schon.

RK: Wie war die Stimmung untereinander? Ihr seid ja vor allem Rivalinen um den begehrten Titel..?
Die anderen Playmates sind wirklich alle super lieb und jede hat einen ganz besonderen Typ. Es ist schön mit mehreren Menschen ein gemeinsames Hobby zu haben. Während dem Shooting kamen wir uns ja auch besonders nah. Es herrschte wirklich eine sehr schöne Stimmung und keinerlei Konkurrenzkampf.

RK: Was würde der eventuelle Titel Playmate des Jahres 2021 an Deinem Leben ändern? Gibt es Preise zu Gewinnen, geht man damit gewisse Repräsentations-Verpflichtungen bei Playboy ein?
Man repräsentiert ein weiteres Jahr den Playboy und wird auf schöne Veranstaltungen eingeladen.
Allerdings ist das natürlich alles kein muss. Es gibt tatsächlich auch jedes Jahr Preise jedoch weiß ich gar nicht was es dieses Jahr gibt. Das ist mir aber auch nicht wichtig. Mir geht es lediglich um die große Ehre den Titel Playmate des Jahres tragen zu dürfen.

RK: Hast Du schon Pläne für 2021? Werden wir Dich an den Rennstrecken sehen?
Falls Corona es zulässt wäre ich sehr gerne wieder an den Rennstrecken dabei. Ich hoffe wir finden bald wieder zur Normalität und sehen uns alle wieder.

 

 

 

Fotky

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie