Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 6. září 2019 (11:48) Pavel Jelínek

Poprvé naživo před publikem: Audi e-tron FE06.

Audi na IAA 2019 ve Frankfurtu

Dvě světové premiéry – Audi AI:TRAIL a Audi RS 7 Sportback*

Výstavní debut pro velký počet nových modelů

Poprvé naživo před publikem: Audi e-tron FE06

Praha, 6. září 2019 – Audi přiveze v září 2019 do Frankfurtu nad Mohanem dvě světové premiéry a velký počet výstavních debutů. Na mezinárodním autosalonu IAA spustí značka se čtyřmi kruhy ohňostroj novinek, a to jak v oblasti elektromobility, tak i mezi konvenčně poháněnými modely. Během tiskové konference 10. září bude odhalen koncepční vůz Audi AI:TRAIL, vize elektricky poháněného terénního automobilu budoucnosti. Rovněž poprvé bude k vidění nový model Audi RS 7 Sportback*, s nímž Audi Sport GmbH rozšíří své portfolio supersportovních vozů. Návštěvníci budou kromě toho moci poprvé obdivovat závodní vůz Formule E Audi e-tron FE06 s novým technickým uspořádáním a designem.

 

Audi svou prezentací na IAA 2019 pozoruhodným způsobem potvrdí mimořádný rozsah aktuální modelové ofenzivy. Více než polovina z 26 modelů, vystavených během dnů pro veřejnost v expozici Audi v hale 3, zažije výstavní premiéru. Hildegard Wortmannová, členka představenstva společnosti Audi, odpovědná za prodej a marketing, k tomu říká: „Návštěvníkům nabídneme opravdový ohňostroj novinek. Návštěvníci autosalonu se budou moci poprvé seznámit s více než polovinou modelů v naší expozici. Uvádíme na trh nejmladší produktové portfolio v prémiovém segmentu.“

 

Rozsáhle modernizované modely Audi A4* a Audi Q7*, A1 citycarver*, Q3 Sportback* a také Audi RS 6 Avant*: to je jen několik z mnoha nových skvostů v produktovém portfoliu značky. Na výstavní ploše 3100 metrů čtverečních budou ve Frankfurtu k vidění až do 22. září 2019.

 

Kromě nových sériově vyráběných modelů se mohou návštěvníci těšit také na první společnou prezentaci čtyř vizionářských vozidel designérského oddělení Audi. Ve světové premiéře bude představen terénní automobil Audi AI:TRAIL, který přináší novou definici tohoto druhu vozidel s elektrickým pohonem a revolučním konceptem karoserie.

V motoristickém sportu vstoupí Daniel Abt a Lucas di Grassi v listopadu do nové sezony Formule E s nepřehlédnutelným designem. Závodní vůz Audi e-tron FE06, který bude poprvé veřejně představen na mezinárodním autosalonu IAA (Internationale Automobilausstellung) ve Frankfurtu nad Mohanem, přitahuje pozornost novými barvami a zdokonalenou technikou. Svůj závodní debut oslaví 22. až 23. listopadu v saúdskoarabském městě Ad Diriyah. Daniel Abt a Lucas di Grassi jsou šestým rokem v řadě jezdci týmu Audi Sport ABT Schaeffler. Jedná se o nejdelší a nejúspěšnější spolupráci dvou jezdců ve Formuli E.

 

Tým Audi Sport ABT Schaeffler se může i nadále spoléhat i na své většinou dlouholeté partnery. Kromě společnosti Schaeffler v roli technologického partnera, který nese společně s Audi odpovědnost za vývoj pohonu, pokračují ve spolupráci také HYLA, ITK Engineering, LGT Gruppe, KUKA, MASCOT, Riello UPS a Würth Elektronik. Nováčkem v týmu je značka SONAX. Přední výrobce autokosmetiky je již po desetiletí úzce spjatý s motoristickým sportem a také Daniela Abta doprovázel po velkou část jeho ještě mladé kariéry.

 

Všichni zájemci mohou živě sledovat tiskovou konferenci Audi v úterý 10. září od 10:30 h (SELČ) prostřednictvím satelitního vysílání, na internetu nebo Smart TV. Po ukončení tiskové konference bude záznam s dalšími televizními záběry k dispozici na www.audimedia.tv. 

 

Tisková konference společnosti AUDI AG
úterý, 10. září 2019
10:30 h (SELČ)/16:30 h (CST)
 

na Audi MediaTV: www.audimedia.tv
(v němčině a angličtině, včetně odkazu pro vložení živého přenosu na jiné webové stránky)

prostřednictvím satelitního vysílání (v němčině a angličtině)

prostřednictvím Smart TV a Apple TV v aplikaci Audi MediaTV

na facebookové stránce společnosti AUDI AG

na kanálu Audi na YouTube

na Twitteru @Audi_Press

 

 

Informace o satelitech/technické informace o přenosu pro televizní stanice

 

Evropa/Střední východ – živý přenos v kvalitě HD

 

Datum: 10. září 2019
Začátek živého přenosu: 10:30 h (SELČ)/08:30 h (GMT)
Satelit: EUT 10
Transpondér (digitální): B03, kanál EF
Frekvence pro downlink: 11 060,200 MHz
Polarizace: X
Standard kódování videa: 1080i/50 Hz PAL
Zvukové kanály: Kanál 1: němčina (IT), kanál 2: angličtina
Modulace: DVB-S2/8 PSK
Modulační rychlost: 7,2000 Msymb/s
FEC: 3/4
MPEG: 4:2:0/MPEG4
Kódování: bez kódování
 

 

Střední východ/Asie/Austrálie – živý přenos v kvalitě HD

 

Datum: 10. září 2019
Začátek živého přenosu: 08:30 h (GMT)

Satelit: AsiaSat 5
Transpondér (digitální): C7H, kanál 9B
Frekvence pro downlink: 3 866,500 MHz
Polarizace: X
Standard kódování videa: 1080i/50 Hz PAL
Zvukové kanály: Kanál 1: němčina (IT), kanál 2: angličtina
Modulace: DVB-S2/8 PSK
Modulační rychlost: 7,2000 Msymb/s
FEC: 3/4
MPEG: 4:2:0/MPEG4
Kódování: bez kódování

USA/Kanada – živý přenos v kvalitě HD


Datum: 10. září 2019
Začátek živého přenosu: 04:30 h (EST)/08:30 h (GMT)

Satelit: SES-2
Transpondér (digitální): 02K, slot 5
Frekvence pro downlink: 11 736,500 MHz
Polarizace: Y
Standard kódování videa: 1080i/60Hz v NTSC
Zvukové kanály: Kanál 1: němčina (IT), kanál 2: angličtina
Modulace: DVB-S2/8 PSK
Modulační rychlost: 7,1200 Msymb/s
FEC: 3/4
MPEG: 4:2:0/MPEG4
Kódování: bez kódování

Hodnoty spotřeby paliva výše uvedených modelů

(Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 a třídy hospodárnosti se liší v závislosti na zvolené kombinaci kol a pneumatik)

Audi RS 7 Sportback:

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 11,6 – 11,4;

kombinované emise CO2 v g/km: 265 – 261


 

Audi A4

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 6,9 – 3,8;

kombinované emise CO2 v g/km: 166 – 100

 

Audi Q7

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 7,6 – 6,6;

kombinované emise CO2 v g/km: 200 – 174


Audi Q3 Sportback

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 7,7 - 4,7;
kombinované emise CO2 v g/km: 174 – 123

 

Audi A1 citycarver

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 5,4 – 5,2;

kombinované emise CO2 v g/km: 122 – 118

 

Audi RS 6 Avant:

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 11,7 – 11,5;

kombinované emise CO2 v g/km: 268 - 263

 

Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí byly naměřeny v souladu s legislativně stanovenou metodikou. Od 1. září 2017 dostávají některé nové vozy typové schválení již podle globálně harmonizované zkušební metodiky pro osobní automobily a lehká užitková vozidla (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP), která umožňuje měření spotřeby paliva a emisí CO2 s realističtějšími výsledky. Od 1. září 2018 probíhá proces, v němž WLTP postupně nahradí dosavadní evropský jízdní cyklus EU.

Vzhledem k realističtějším podmínkám měření jsou hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2, zjištěné podle metodiky WLTP, v mnoha případech vyšší než hodnoty naměřené podle metodiky EU. Více informací o rozdílech mezi metodikami WLTP a EU naleznete na www.audi.de/wltp.

V současnosti stále platí povinnost zveřejňovat hodnoty podle metodiky EU. Pokud se jedná o nové vozy, které obdržely typové schválení podle WLTP, jsou hodnoty EU vypočteny z hodnot WLTP. Hodnoty WLTP lze dobrovolně zveřejňovat jako doplňkové informace až do doby, kdy bude jejich používání povinné. Je-li uváděn rozsah hodnot EU, nevztahují se tyto údaje na jednotlivé, individuální vozidlo a nejsou součástí nabídky. Slouží pouze k účelu porovnání různých typů vozidel.

Výbava na přání a příslušenství (díly karoserie, rozměry pneumatik, atd.) mohou změnit důležité parametry vozidla, jako je například hmotnost, valivý odpor nebo aerodynamika, a ovlivnit tak, společně s povětrnostními a provozními podmínkami a individuálním způsobem řízení, spotřebu paliva, resp. elektrické energie, emise CO2 a provozní vlastnosti vozidla.

 

Více informací o oficiálních hodnotách spotřeby paliva a emisích CO2 nových osobních motorových vozidel naleznete v „Příručce o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních motorových vozidel“, která je bezplatně k dispozici u všech prodejců nebo ji lze získat od společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, D-73760 Ostfildern-Scharnhausen nebo na www.dat.de.

 

 

 

 

Skupina Audi, se značkami Audi, Ducati a Lamborghini, je jedním z nejúspěšnějších výrobců automobilů a motocyklů v prémiovém segmentu. Společnost působí globálně na více než 100 trzích a má 18 výrobních závodů ve třinácti zemích. Mezi plně vlastněné dceřiné společnosti AUDI AG patří Audi Sport GmbH (Neckarsulm), Automobili Lamborghini S.p.A. (Sant’Agata Bolognese, Itálie) a výrobce sportovních motocyklů Ducati Motor Holding S.p.A. (Boloňa, Itálie).

 

Skupina Audi dodala v roce 2018 zákazníkům 1,812 milionu automobilů značky Audi, 5750 sportovních vozů značky Lamborghini a 53 004 motocyklů značky Ducati. Společnost AUDI AG dosáhla ve fiskálním roce 2018 celkových příjmů z prodeje 59,2 miliardy eur a provozního zisku 4,7 miliardy eur. V současnosti pracuje pro společnost na celém světě přibližně 90 000 zaměstnanců, z toho více než 60 000 v Německu. Audi se zaměřuje na trvale udržitelné produkty a technologie pro budoucnost mobility.


 

Dovozcem prémiových automobilů Audi na český trh je společnost Porsche Česká republika, součást skupiny podniků Porsche Holding Salzburg a největší importér automobilů do České republiky. Audi nabízí v České republice všechny své modely od 1. dubna 2015 s prodlouženou zárukou na 4 roky při nájezdu do 120 000 km v rámci standardní výbavy vozu.

 

 

PR

Další články

Komentáře