Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 (22:05) Karel Lacina

Populární francouzský šampionát závodů na ledě Andros Trophy se hlásí.

Zima se neúprosně blíží a s ní i populární francouzský šampionát závodů na ledě Andros Trophy. Ten pro letošní rok prochází velkou inovací, když kromě klasických automobilů přechází stoprocentně na elektrickou energii. To je voda na mlýn pro značku Renault, která se stala lídrem na trhu automobilů poháněných alternativními zdroji.

Proto se není co divit, že nejúspěšnější typ Nouvelle ZOE, vyjede i na závodní dráhu a o jeho vývoj se bude starat zkušený Jean Baptiste Dubourg, čtyřnásobný vítěz Andros Trophy společně s týmem DA Racing. Čekat na něho bude sedm okruhů v nejvěhlasnějších lyžařských střediscích, z nichž mnohé leží více než 2000 m.n.m.


Svoji letošní sestavu představil tým Yvan Muller Racing. V barvách několikanásobného šampiona WTCC pojede čtveřice jezdců, z nichž největší ambice bude mít duo pro kategorii Elite Pro. To tvoří velezkušený 51letý Franck Lagorce a Yann Ehrlacher, v současnosti zároven člen týmu Cyan Racing ve WTCR.

Lagorce si Andros vyzkoušel již v sezonách 2011 a 2012, kdy usedal do elektrospeciálů a jednou se postavil na podium, velice bohaté zkušenosti má hlavně s prototypy a vozy GT. Druhá dvojice jezdců pojede v kategorii Elite a tvoří ji Laurent Millara a Natan Bihel. Millara zatím jezdil hlavně s prototypy LMP3 stejně jako jeho kolega, který se však více specializuje na cestovní vozy TCR.


Podobu letošních Peugeotů 208 stejně jako čtveřici svých pilotů ukázal i tým Sylvain Pussier Competition. V jeho barvách pojedou v Elite Pro Nathanael Berthon a Benjamin Riviere, v Elite to budou majitel týmu Sylvain Pussier a Clementine Lhoste. 30ti letý Berthon je největší týmovou hvězdou a za sebou má nejen monoposty GP2 a WTCR, ale i šampionát WEC a řadu dalších zkušeností.

O nic menší věhlas má mezi komunitou Andros Trophy Riviere, který v tomto šampionátu dosáhl už řadu úspěchů a nelze zapomenout na jeho působení s Fabií, kterou dokázal dovézt k mnoha vavřínům. Šéf stáje Pussier působil především ve značkových pohárech Peugeotu a letos jsme ho mohli vidět i v TCR Europe, Lhoste se účastní Andros Trophy od roku 2014 a vyzkoušela si i rallycrossovou RX Academy.
 

 

 

Zdroj : Faceb

Fotky

Další články

Komentáře