Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 6. června 2020 (16:20) Karel Lacina

Porsche a Bentley omezuje účast svých továrních týmů v závodech GT.

Dopady krize , způsobené pandemií Covid- 19, se už začínají pomalu projevovat i v motorsportu a vůbec to nejsou dobré zprávy.


Jako první omezuje svůj závodní program značka Porsche a začíná tím, že na konci letošního roku končí svůj závodní program v americké sérii IMSA, kde řadu let patřila mezi nejlepší. Odstoupení Porsche z GTLM by nemělo mít žádný dopad na jejich zákaznické programy v Severní Americe ani na Porsche GT3 Challenge USA a Canada. 


" Rozhodnutí přerušit naše aktivity v šampionátu IMSA pro nás vůbec nebylo snadné. Bohužel s ohledem na současnou firemní situaci v souvislosti s Covid- 19 je ale logické, aby i Porsche Motorsport přispěl ke zvládání hospodářské krize. Porsche do vytrvalostních závodů patří a budeme usilovně pracovat na tom, aby to bylo jen dočasné řešení" - řekl šéf Porsche Motorsport Fritz Enzinger.

 

 

 

 


Netrvalo dlouho a dalším týmem, který stahuje své vozy ze scény , je britský M Sport se svými Bentley Continental GT3, jenž končí v Intercontinental GT Challenge. Místo továrnímu týmu se bude věnovat pouze svým osmi zákaznickým sestavám a v plánu je pouze možný start ve 24h Spa.


" Jakmile se začne závodit, máme okamžitě připravených 12 vozů. Je naší poviností co nejvíce podpořit naše zákazníky a zakončit sezonu úspěchem. M Sport se ukázal ve výborném světle už na Bathurstu a doufáme, že se brzy zase vrátí na trať.

Rádi se v nadcházejících dnech podělíme s týmy o novinky, aby nová řada Continentalu byla ještě kvalitnější, než ta dosavadní. S M Sportem momentálně spolupracujeme na možnosti startu ve Spa, kde by jeli jako další zákaznický tým s naší plnou podporou" - řekl sportovní ředitel Bentley Paul Williams.

 

 

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře