Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 28. července 2020 (20:15) Karel Lacina

Před víkendovým startem BTCC změnil tým HARD jezdeckou sestavu.

O nadcházejícím víkendu se svého opožděného startu konečně dočká i britský šampionát cestovních vozů BTCC, který přivítá okruh v Doningtonu.


Připravená vyrazit do boje je i stáj Halfords Yuasa Racing do jejíchž dvou Civiců Type R FK8 usednou Dan Cammish a především zkušený Matt Neal. Během vynucené pauza se tvrdě pracovalo na vozech a výsledky oficiálních testů potvrdily správnost nastoupené cesty.

Přestože ve Snettertonu vládlo výrazně deštivé počasí zajížděl Cammish velice kvalitní časy v první desítce. Nealovi naopak nahrála do karet přestávka během níž mohl doléčit zranění, které utrpěl na horském kole.


" Okolnosti nám přinesly poněkud neobvyklý scénář, vždyť naposledy jsem závodil v říjnu minulého roku. Naštěstí mi pauza pomohla k zotavení po nehodě na horských kolech a jsem rád, že nyní již mohu říci, že jsem naprosto fit a už se nemůžu dočkat až vyjedu na trať. Čeká nás velice hektické období s několika závodními víkendy po sobě, takže jsme museli tvrdě pracovat aby jsme měli dostatek náhradních dílů, protože budeme mít omezený čas na opravy.

Smekám před organizátory, že přesto dokázali dát dohromady téměř naplněný kalendář závodů. Nesmíme však zapomínat, že poslední listopadová kola budou ohledně počasí hodně náročná, a čeká nás asi hodně studený závěr sezony" - řekl Matt Neal.


Cammish dodal - " Během pauzy jsem se stejně jako celá řada dalších jezdců vrhnul do virtuálního závodění. Je to tak tvrdý a konkurenční svět, že jsem dokázal udržet své oči v závodním režimu. Docela hodně jsem trénoval a docela jsem se do toho dostal. Během testů v Snettertonu se naše Honda jevila velice dobře a doufám, že i v závodech pojedeme vepředu.

S takto zhuštěnou sezonou to budou hodně psychicky i fyzicky náročné měsíce, ale jsem rád, že mohu závodit".

 

 

 

 


Nového jezdce oznámil tým HARD, když kvůli zdravotním problémům odstoupivšího Mika Busella nahradí vítěz RCIB Insurance Racing Ollie Brown, který tak doplní týmovou jedničku Jacka Goffa. Tým již v loňském roce tvrdě pracoval na vývoji svého Volkswagenu CC a vrcholem bylo vítězství v závodě v Silverstone. Brown už si vůz vyzkoušel při několika privátních testech a do sezony vstupuje s velkými nadějemi.


" Posledních 20 let jsem se ve světě BTCC pohyboval jako kouč jezdců a jsem bez sebe radostí, že se k nim letos připojím i na trati. Toto by nikdy nebylo možné bez RCIB a je to jeden z největších okamžiků v mém životě. Už se nemůžu dočkat až budu moci začít".

 

 

 


Jeho předchůdce Mike Bushell se zotavuje ze zánětu srdečního svalu a původně měl chybět pouze v prvních třech závodech, ale ekonomická situace rozhodla jinak.


" Letos už jsem dostal dvě pořádné rány, za prvé špatné zdraví následované ekonomickým důsledkem COVID, které dále odkládají začátek mé sezony. Musím poděkovat vedení týmu, že jsem se mohl při testech pneumatik svézt na trati a že rozhodnutí o mém působení odložilo až na poslední možnou dobu. Chci popřát Olliemu hodně štěstí, vypadá, že je velmi schopný a talentovaný jezdec a jsem si jist, že to všechno zvládne na jedničku".

 

 

 

 

Zdroj: BTCC

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře