Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 15. července 2020 (09:00) Pavel Jelínek

Přesunutý Zámecký vrch 2020 se jede již o tomto víkendu.

Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu.

O víkendu 18. a 19. července 2020 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, MANN-FILTER Zámecký vrch 2020. Závodní trať okolo náměšťského zámku, která je dlouhá 2030 m přivítá účastníky druhého podniku letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu AUTOKLUB a současně i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2020.

 

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou, se museli z důvodů preventivních opatření vzdát snahy uspořádat závod ve svém tradičním květnovém termínu a pokusit se uspořádat závod automobilů do vrchu v náhradním termínu, což se díky přispění dotčených institucí nakonec povedlo.

O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí zaplněné seznamy přihlášených ještě před termíny jejich uzávěrek. Jasnou podobu startovních listin pro víkendové závody na XXXIX. ročníku MANN-FILTER Zámeckého vrchu určí až páteční administrativní a technické přejímky jezdců, kteří do Náměště nad Oslavou přijedou.

 

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá již dnes z jistotou říct, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodu. Díky zrušení letošního ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, hledají špičkoví jezdci seriálu pro testování svých závodních speciálů závody, pro jejich odzkoušení a to je i případ závodu v Náměšti nad Oslavou.

O start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 projevil zájem a zaslal přihlášku jeden z nejrychlejších jezdců Mistrovství Evropy Sebastian Petit z Francie se svým novým speciálem NOVA NP 01 s pohonem 4x4 a motorem 1,75 Turbo, kterému jistě bude sekundovat úřadující mistr republiky Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30.

 

 

Mezi aspiranty na umístění na stupních vítězů budou patřit i reprezentanti Autoklubu ČR v závodech automobilů do vrchu, pro které měly být letos prioritní starty v ME a jen sporadicky se měli objevovat na závodech v České republice, jako Václav Janík s Normou M20FC Turbo, Petr Trnka na Ligieru JS53, Martin Jerman s Lamborghini Huracan GT3 a v neposlední řadě i domácí Marek Rybníček s novým letošním závodním náčiním Škodou Fabia R5 EVO.

Domácí diváci jistě budou držet palce regionálním jezdcům v čele s navrátilcem na závodní tratě, trojnásobným absolutním Mistrem ČR v závodech automobilů do vrchu Davidem Komárkem, který bude na trati Zámeckého vrchu soutěžit s McLarenem F1 EVO nebo nejrychlejší ženě závodního pole Kristýně Fillové na Mitsubishi Black EVO

 

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2020, bude k největším favoritům patřit enkláva zahraničních jezdců, v čele s Rakušanem Ferdinandem Madrianem startujícím na Normě M20FC a jeho krajany na formulích Tatuus Master, Christiana Ferstla a jeho manželku Sigrid Ferstlovou. Diváci se mhou těšit i na start nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále.

Jak už bývá tradicí, tak si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak dvacítka.


Pořadatelé si pro návštěvníky letošního MANN-FILTER Zámeckého vrchu připravili hodnotný doprovodný program. I letos bude trať závodu zahalena do kouře od pneumatik. To když v průběhu sobotního programu se divákům opět představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert , na voze BMW.

Po celý závodní víkend se můžou diváci těšit na prezentaci dakarského vozu Ford Ranger úspěšné posádky letošního ročníku Rally Dakar 2020, Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala, velkomeziříčského týmu ULTIMATE DAKAR RACING.

" Velice nás těší zájem závodníků o start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 v Náměšti nad Oslavou, přesto že bude letošní ročník tak trochu jiný než ty předchozí . Díky okolnostem ohledně preventivních opatření proti šíření nemoci Covid-19, jsme byli nuceni vzdát se tradičního květnového termínu a ani pořádání závodů o tomto víkendu se bohužel neobejde bez technických a organizačních patřeních proti šíření této nemoci.

Při vstupu do areálu závodů budou všichni diváci i soutěžící informování o zvýšených hygienických opatřeních a zásadách pohybu ohledně prevence proti nemoci Covid-19. Prosím tímto diváky o respektování těchto opatření, aby dbali pokynů pořadatelů pro zachování své vlastní bezpečnosti, ale i zajištění bezpečnosti soutěžícím a klidnému průběhu samotného závodu. Pevně věřím že, to všichni v této nelehké době zvládneme, tak aby se jezdci i diváci za námi do Náměště nad Oslavou opět vraceli " řekl před závodním víkendem ředitel závodu Ivan Rybníček.

Časový program závodů je identický jak v sobotu tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00 hodin, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00 hodin, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu ve 13.00 hodin. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 17. 7. 2020 od 16.00 hodin.

 

 

Více informací ZDE.

Tisková zpráva: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 14.7.2020

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře