Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 4. prosince 2019 (20:55) Pavel Jelínek

Prezident ÚAMK Oldřich Vaníček opět s významnou funkcí ve FIA.

Prezident ÚAMK Oldřich Vaníček opět viceprezidentem Mezinárodní turistické aliance AIT.

Celý tento týden se koná v Paříži za účasti 464 delegátů ze 130 zemí zasedání prestižní mezinárodní Automobilové federace FIA, známé především v souvislosti se závody Formule 1 i díky osobnosti prezidenta FIA Jeanna Todta. Po závěrečném pátečním Generálním shromáždění se připravuje na večer v pařížském Louvru grandiózní vyhlášení nejlepších automobilových sportovců roku 2019. 

V rámci týdenního maratonu jednání jak o sportu, tak o otázkách mobility a bezpečnosti silničního provozu, se konalo i Generální shromáždění Mezinárodní turistické aliance AIT, sdružující 129 národních motoristických klubů z téměř stovky zemí. 

Prezident české motoristické organizace ÚAMK Oldřich Vaníček, zároveň viceprezident Regionu I FIA, byl při volbách na Generálním shromáždění AIT opětovně zvolen jejím viceprezidentem na období následujících tří let.

AIT (Alliance Internationale de Tourisme) je od roku 1948 řádným členem OSN (hospodářská a sociální rada - ECOSOC), kde zastupuje zájmy národních automobilových asociací a mobilitních klubů, působících v rámci pomoci motoristům, v oblasti mobility a turistiky.

Asociace byla založena v roce 1898 v Bourgeois v Lucembursku, tehdy pod názvem Ligue Internationale des Associés Touristes (LIAT), aby se v květnu roku 1919 přejmenovala na AIT. Dnes má hlavní sídlo ve švýcarské Ženevě. 

 

Činnost AIT se zaměřuje zejména na podporu turistických aktivit v členských zemích. AIT vydává např. tzv. Celní karnety (CPD), což je záruční doklad, který umožňuje dočasný vývoz a dovoz dopravních prostředků především do exotických zemí, bez nutnosti okamžitého skládání celní jistiny na hranicích.

"Celní karnety-CPD, jsou tím kouzelným a profesionálním mnohostránkovým dokladem, který umožňuje turistům i známým profesionálním cestovatelům uskutečňovat dobrodružné cesty z Čech až na konec světa, jako například cesta dobrodruhů s trabanty pod vedením Dana Přibáně napříč kontinenty", dodává Oldřich Vaníček.

Zvolení Oldřicha Vaníčka je důkazem mezinárodní váhy české motoristické organizace ÚAMK (Ústřední automotoklub) v rámci mezinárodních struktur a je svým způsobem i oceněním dlouholeté práce ve prospěch českých, ale i mezinárodních motoristů.

 

 

PR

Další články

Komentáře