Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 1. července 2015 (00:28) Pavel Jelínek

Přijme dvojnásobný dakarský šampion Nani Roma nabídku jet Dakar za český tým ??!!

Dvojnásobný dakarský šampion Roma dostal nabídku jet za český tým Bonver Dakar Project

Dvojnásobný vítěz Rallye Dakar Nani Roma dostal zajímavou nabídku, se kterou přišel Tomáš Vrátný. Šéf největšího a nejpočetnějšího českého týmu účastnícího se slavné dakarské rallye nabídl Španělovi, aby jel za tým Bonver Dakar Project.

Nani Roma dorazil 24. června do Prahy, kde s Rafalem Sonikem, Ivanem Jakešem a právě Tomášem Vrátným pokřtil knihu Dakar is my lifestyle od českého motoristického fotografa Mariana Chytky z MCH Photo. 
„S Marianem jsem si během let vybudoval velmi dobrý vztah. Několikrát jsem ho potkal uprostřed pouště a nechápal jsem, jak se tam mohl dostat,“ přiznal dvojnásobný dakarský šampion.

„Je to opravdový profesionál, který dělá skvělé fotografie. Jsem rád, že tu dnes můžu být,“ pokračoval Nani Roma. Svých dakarských triumfů dosáhl ve dvou rozdílných kategoriích, v roce 2004 se z prvenství radoval za řídítky motocyklu, o deset let později vybojoval vítězství v kategorii automobilů. Během let si však vyzkoušel i jízdu v kamionu, když testoval speciál Iveco holandského pilota Gerarda de Rooye. 

„S Nanim jsme se bavili o jeho plánech do dalších let. Navzájem jsme si na chvíli prohodili role, já si sedl do speciálu Mini a on do našeho kamionu Tatra. Když mi řekl, že už kamion před pár lety testoval, když absolvoval jízdu s de Rooyem, neváhal jsem ani vteřinu a nabídl jsem mu, jestli by nechtěl jet za náš tým,“ konstatoval Tomáš Vrátný.

A co na nabídku šéfa týmu Bonver Dakar Project položenou částečně s nadsázkou řekl samotný dvojnásobný vítěz Rallye Dakar? „Velice si ji vážím, ale cítím, že moje místo je v osobním autě. V tuto chvíli neplánuji, že bych změnil kategorii. Je mi 43 let, mám před sebou svůj jednadvacátý Dakar a chci jej vyhrát se speciálem Mini,“ dodal Nani Roma.

PR

Fotky

Další články