Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 2. ledna 2021 (03:20) Dušan Bouzek

Pro Podmola skončil trénink před Dakarem havárií

Mistra světa ve freestyle motokrosu Libora Podmola čeká tento rok debut na Rallye Dakar. Jeho účinkování v Saudské Arábii ovšem nezačíná nejlépe. V pátek totiž při tréninku před začátkem soutěže havaroval již po pěti stech metrech. Z nehody ale vyvázl nezraněn a byl schopen pokračovat v jízdě.

„Bál jsem se, že jsem to fatálně pohnojil. Naštěstí mi nic není, jen jsem se trochu uhodil do břicha a kousl do jazyku. Plival jsem krev. Navíc jsem se bouchl do hlavy, na navigaci byl otisk mého náhubku a trochu ji škrábl. Píchl jsem si řídítka do břicha a narazil helmou do navigace. Nakonec pád dopadl dobře, ale takový začátek shakedownu jsem si rozhodně nepředstavoval,“ řekl Podmol o své nehodě.

Libor Podmol během shakedownu. Foto: Facebook Libora Podmola

Český jezdec, který se Dakaru účastní pod hlavičkou své vlastní stáje Podmol Dakar Team, rovněž uvedl, že ho tento incident donutil pozměnit strategii pro závod: „V hloubi duše jsem závodník a nechtěl jsem tuto soutěž pojmout tak, že se jen svezu a zúčastním. Chci bojovat o co nejlepší umístění, nejlépe pak o ocenění nováčka roku. Ale pád na tréninku mě utvrdil v tom, že musím být ze začátku opravdu hodně opatrný. A jet s rozumem. Asi to byla výchovná facka.“

Podle svých vlastních slov má zatím Podmol problém se čtením dun a potřebuje v poušti strávit více času. Dnes na Podmola čeká jedenáctikilometrový prolog, kterým letošní ročník Rallye Dakar odstartuje.

Zdroj: Tisková zpráva, úvodní foto: Facebook Libora Podmola

 

 

Další články