Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 17. února 2021 (15:36) Dušan Bouzek

Prokop pojede Arktickou rallye

Dosud poslední start Martina Prokopa v rallyeovém mistrovství světa se datuje k říjnu loňského roku. Tehdy se s vozem Ford Fiesta RS WRC zúčastnil Rallye Itálie-Sardinie. Celkově skončil patnáctý. A na konci tohoto měsíce si jihlavský rodák ve WRC zazávodí znovu. Zúčastní se totiž Arktické rallye ve Finsku.

Ve druhém podniku letošní sezony nastoupí Prokop, který v lednu obsadil deváté místo na Rallye Dakar, v barvách stáje M-Sport. Usedne za volant vozu Ford Fiesta Rally2, se kterým pojede v rámci hodnocení WRC 2. Stejně jako na Rallye Dakar ho bude navigovat Viktor Chytka. Ten se zúčastní klasické rallye vůbec poprvé. Ještě před startem Arktické rallye Prokop absolvuje jeden testovací den na severu Evropy.

„Rozhodla dlouholetá spolupráce s M-Sportem, Fordem Česká republika a Fordem Europe. Oznámili jsme, že jednáme s někým jiným a jsme blízko dohody s jednou značkou. A oni nám společně dali takové podmínky, že to nešlo odmítnout. Proto jsme se rozhodli pokračovat dál s Fordem. Francouz Fourmaux, který teď jezdí s M-Sportem, patří mezi nejrychlejší. Já jsem na testu jezdil s jeho autem a hrozně se mi to líbilo. Mám slíbené, že budu mít stejné věci jako on, což mě lákalo. Dostaneme správný materiál a správné nastavení, což je alfa a omega všeho,“ uvedl Prokop pro ČTK.

Martin Prokop nastoupí s vozem Ford Fiesta Rally2. Foto: Martin Prokop/Facebook

Prokop by se letos chtěl ve WRC zúčastnit více podniků. Jeho přesný program ale zatím není jasný. Rád by se ovšem účastnil šotolinových soutěží a naopak vynechal asfaltová klání. Obzvláště ho lákají Safari Rallye Keňa a Rallye Chile.

Ještě předtím než si Prokop plácnul s Fordem, svezl se také ve vozech Škoda, Hyundai a Volkswagen. Jednání ale vedl i s Citröenem a týmem Martina Vlčka.

Zdroj: ČTK, úvodní foto: Martin Prokop/Facebook

Další články

Oblíbené fotogalerie