Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 7. října 2020 (11:06) Pavel Jelínek

Rady motoristům : Neočekávaná oprava na autě má snadné řešení.

Neočekávaná oprava na autě má snadné řešení

Každé auto si jednou za čas vyžádá opravu, nebo alespoň preventivní prohlídku automechanika. Ten při ní může podchytit teprve začínající problémy, které by však v dlouhodobém měřítku způsobily fatální škody. Jenomže i neplánovaný výdaj několika tisíc může zasáhnout rodinný rozpočet. Rozhodnutí pak bývá těžké, obzvláště když v obou případech znamená nepříjemnosti. Peníze pro rodinu jsou důležitější, na druhou stranu ale není žádoucí s autem nadále jezdit, aby se situace nezhoršila.

 

 

Opravu auta můžete ihned zaplatit půjčkou

Aniž by došlo k ovlivnění rodinného rozpočtu nebo třeba dojíždění do práce, existuje možnost rychlé online půjčky. Tu vyřídíte jednoduše online klidně z mobilního telefonu, a pokud je vše v pořádku, může se automechanik pustit do opravy. Na účet vám mezitím dorazí peníze, jejich cesta obvykle nezabere déle než 10 minut.

Jakmile bude závada na voze odstraněna, nebudete se muset obávat dalších poruch a potencionálně dražších oprav, které by mohly s původním problémem souviset.

Nikdy problémy s autem nepodceňujte

Každý by měl i nečekané výdaje investovat ze svého, je-li to možné. Ne vždy to ovšem situace umožní a zejména opravy aut bývají často dražší, než by jejich majitelé chtěli. Například komplikace jako přehřívání motoru nebo ztráta akcelerace vedou řadu motoristů k domnění, že je zanesený vzduchový filtr. V nejlepším případě je to pravda, stejně tak se ovšem může jednat o ucpané potrubí nebo vadné vodní čerpadlo.

Taková oprava, resp. výměna, pak vychází průměrně kolem 5–6 tisíc Kč.

 

 

Existují sice takoví, co budou s vozem jezdit i nadále s vědomím, že je "může někde nechat", většinou to má ovšem horší dopady než malá půjčka na splátky. Řada komponentů přímo ovlivňuje chod jiných, a pokud ignorujete třeba prasklé těsnění hlavy válců, může v závěru dojít k poškození celého motoru.

Dochází-li totiž k úniku chladící kapaliny do spalovacích komor a následně také do výfukového ústrojí, může v celkově špatném stavu vozidla dojít k přehřátí a úplnému kolapsu. Za výměnu těsnění zaplatíte zhruba 10 000 Kč, za poškozený motor i několikanásobek.

 

Pokud na vozidle zjistíte nějakou závadu vy nebo automechanik, poraďte se s ním a řádně ji vyhodnoťte. Pokud s ní bude bezpečné i nadále jezdit, nezatěžujte zbytečně rodinný rozpočet. V opačném případě je však lepší požádat třeba o půjčku na splátky a rychle tak vyřešit opravu, než o pár týdnů později vynakládat desítky tisíc, či dokonce shánět nové auto.

 

PR

 

 

 

 

 

 

 

ilustrační foto - Autoshow Praha 2020 

Fotky

Další články

Komentáře