Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 25. listopadu 2019 (22:23) Karel Lacina

Rally Show Santa Domenica v Chorvatsku pro Rangu s Fabií R5.

Další z posezoních rallyových show s názvem Rallyshow Santa Domenica se konala tentokrát v Chorvatsku, kde v okolí městečka Sveta Nedelje byla připravena jedna 8, 63 kilometrová šotolinová RZ, která měla na programu čtyři průjezdy.

Mezi přhlášenými budil největší pozornost navrátivší se Beppo Harrach, který si vyzkoušel Fiestu R5 druhé generace, stejně jako Andreas Aigner, jenž do Fabie R5 usedl společně se spolujezdeckou legendou Ilkou Minor. Nechyběl slovinský šampion Rok Turk s Hyundaiem I20 R5, přijela i silná madarská ekipa a poměřit se se soupeři dorazili i rychlí Italové.

 

 

Rakušané opanovali hned první průjezd, Harrach ukázal, že neztratil nic ze svého umění a s novým vozem si rychle porozuměl , o čemž svědčil čtvrtý čas. O necelé tři sekundy rychlejší byl Rigler s jediným WRC , nesoucím značku Hyundai, před nimi byl i Aigner, ale všem vypálil rybník Peter Ranga, když zajel jasně nejrychleji. Rakousko madarskou bitvu narušil až sedmý Turk.

Už první RZ přinesla problémy s jedním z retardérů a některé posádky si na svoje konta připsali první penalizační sekundy.


Ani ve druhém průjezdu se nic nezměnilo, přestože Rakušané tlačili na max . Znovu byl nejrychlejší Ranga před Aignerem a navíc před Riglera s Harrachem se vklínil další z Madarů Sasa s Fabií R5. Turk dělal, co mohl, ale na lepší , než sedmý čas to nestačilo a na svůj účet připsal dalších minusových deset sekund. Překvapením zatím byl rychlý Federico Laurencich s další Fabií R5, nejlepší z Italů na sedmém místě.


Vše se zamotalo po třetích průjezdech. Zatáhl Harrach a test vyhrál, Ranga naopak chyboval a po hodinách ztratil a tak ze všeho profitoval pátý Aigner , jehož čas stačil na postup do čela. Turkovi se tentokrát dařilo a projel cílem ve čtvrtém čase, vědět o sobě dal také domácí idol Ivan Kodrič také s Fabií R5.


Infarktový závěr patřil Rangovi, porazil Harracha, ale hlavně o 8, 8 s Aignera a vzal si zpět těžce vydobytou pozici stejně jako konečné vítězství. Madarský triumf dokonal Sasa, který po skvělém finiši uzmul bronzovou příčku před Turkem. V poslední RZ přehnal svoje nasazení Rigler a jeho Hyundai WRC skončil s poruchou karoserie.

Madaři triumfovali i mezi dvoukolkami, kde byl nejrychlejší Norbert Bereczki s Citroenem C2 před domácím Nikolou Rožičem s Peugeotem 208 R2.

 

 

1. Ranga/ Ban ŠKODA FABIA R5 25: 49, 1
2. Harrach/ Jahn FORD FIESTA R5 MK2 + 5, 9
3. Sasa/ Olle ŠKODA FABIA R5 + 6, 2 

4. Aigner/ Minor ŠKODA FABIA R5 + 6, 8
5. Turk/ Kacin HYUNDAI i20 R5 + 20, 2
6. Laurencich/ Mlakar ŠKODA FABIA R5 + 45, 8
7. Kovacs/ Istovics FORD FIESTA R5 + 50, 3
8. Carrara/ Belic SKODA FABIA R5 + 55, 3
9. Kodric/ Pazman SKODA FABIA R5 + 57, 7
10. Varkonyi/ Csanyi ŠKODA FABIA R5 + 1: 20, 1
 

Další články

Komentáře