Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 12. března 2015 (00:42) Pavel Jelínek

Rallye Hořovice čeká již 15 ročník

Rallye Hořovice: již 15. ročník
Letošní soutěž je jarní s názvem Rallye Hořovice 2015 o putovní pohár města Hořovice. Je prvním ze serie  osmi závodů v ČMPR v roce 2015. Letos je připravena jedna nová rychlostní zkouška na rokycanském okrese, a i další zkoušky jsou prodlouženy. Pro diváky je připraveno několik velmi atraktivních, předem vyznačených míst na rychlostních zkouškách.
Tyto místa jsou vyznačena v programu, který bude k dostání na benzinových stanicích v okolí, a i na jiných místech (např. Infocentra).
  
Dále se diváci mohou těšit široké obsazenosti, co se soutěžních speciálů týče. Ve startovním poli budou k vidění jak soudobá a sportovní vozidla typu Mitsubishi Lancer, Subaru Impresa, Ford coswort tak i historické vozy Lancia, Škoda, ale i Trabant. Soutěž je jedna z těch náročnějších v ČMPR, je dvoudenní se startem v pátek 24. dubna a cílem 25. dubna 2015. 
  
V pátek 24. dubna 2015 tedy odstartuje 1. etapa Rally Hořovice, která se uskuteční výhradně na Hořovicku. Zveme diváky na zahájení slavnostního startu, kde uvidí všechny soutěžní vozy. Bude též připraven bohatý doprovodný program od 16. hodiny (např. představení nových vozů Honda), a od 18. hodiny začnou najíždět soutěžní vozidla na slavnostní start.  Odtud vozy odstartují vstříc první noční rychlostní zkoušce v okolí Zaluží. Ta bude mít svojí část denní a potom také noční, která je velice oblíbená mezi diváky. 
  
Druhá a náročnější sobotní etapa zavede účastníky soutěže směrem na západ i do sousedního  okresu Rokycany. Tři sobotní etapy jsou místy rychlé a nabízejí mnoho technických pasáží. 
  
Celkem posádky absolvují 286 km a z toho 107 ostrých závodních kilometrů. Na závěr letošní Rallye Hořovice zamíří soutěžní vozy zpět do Hořovic na cílovou rampu. Veškeré zázemí jako je Servisní zona (kterou je možné navštívit, a vidět například práci mechaniků) a ředitelství soutěže Rallye Hořovice bude na letišti v Hořovicích. Pořadatelé dělají vše pro důkladné připravení soutěže a věří, že se diváci i posádky mají určitě na co těšit. 
   
Diváky budeme i nadále informovat o přesných diváckých místech, ale  i tom, jak se mají chovat u tratí tak náročného sportu.

PR

Další články