Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 27. listopadu 2020 (11:25) Pavel Jelínek

Rallyový elektrický speciál má za sebou třídenní testování.

Nový Opel Corsa-e Rally je připravený ke startu

  • Rallyový speciál má za sebou třídenní testování a 1500 náročných kilometrů
  • Čtyři elektromobily Corsa-e Rally prodělaly dva simulované podniky německého rallyového šampionátu DRM
  • ADAC Opel e-Rally Cup odstartuje v roce 2021 jedním testem a osmi kvalifikačními podniky

 

Opel je elektrický – na běžných silnicích i na rychlostních zkouškách. Soutěžní speciál Opel Corsa-e Rally je první tovární elektromobil, který bude v příštím roce nadsazen do značkového poháru ADAC Opel e-Rally Cup. Celkem čtyři vozy Corsa-e Rally, za jejichž volanty se objevili piloti Marijan Griebel, Horst Rotter a legendární Volker Strycek, prošly v uplynulém týdnu náročným třídenním testováním ve zkušebním centru Pferdsfeld.

Rallyové speciály, poháněné elektromotory o výkonu 100 kW/136 k, najely celkem přes 1500 km v plném nasazení – bez zásadních problémů! Soutěžní vozy Corsa-e Rally vycházejí ze sériového elektromobilu Corsa-e, který se před několika dny ozdobil trofejí „Zlatý volant 2020“.

 

Během tří testovacích dnů tým Opel Motorsport nasimuloval podmínky a zátěž, které odpovídají dvěma podnikům německého rallyového šampionátu German Rally Championship (DRM), včetně rychlostních zkoušek, přejezdů a servisních zón.

Poprvé takto naživo a v plné zátěži byly tedy testovány i specifické aspekty soutěžních elektromobilů, jako je rozdělení času na jízdy a dobíjení, termoregulace sady baterií nebo naladění řídicího software elektrického pohonu.

 

„Podařilo se nám připravit velmi efektivní a úspěšný testovací program,“ říká Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport. „Získali jsme velmi důležitá data, nezbytná pro perfektní přípravu značkového poháru ADAC Opel e-Rally Cup 2021. Vinou pandemie Covid-19 se bohužel neuskutečnilo několik automobilových soutěží, kde jsme chtěli nasadit a otestovat naše rallyové speciály.

Proto považujeme testování v Pferdsfeldu za mimořádně důležité – nyní totiž víme, že nová Corsa-e Rally je perfektně připravena k ostrému startu!“

 

 

 

Značkový pohár ADAC Opel e-Rally Cup se bude skládat z celkem osmi kvalifikačních podniků, které se pojedou od jara do podzimu 2021. Ještě před první soutěží bude pro všechny registrované týmy uspořádána přípravná rally.

 

 

 

Opel

Opel je jedním z největších evropských automobilových výrobců. Značku založil Adam Opel v německém Rüsselsheimu v roce 1862 a už v roce 1899 začala společnost vyrábět automobily. Od srpna 2017 je Opel součástí koncernu Groupe PSA. Spolu s anglickou sesterskou značkou Vauxhall je Opel zastoupený na trzích více než 60 zemí světa a v roce 2019 prodal asi milion automobilů.

Opel momentálně implementuje strategii elektrifikace pro zabezpečení svého trvalého růstu a v zájmu naplnění požadavků zákazníků na mobilitu budoucnosti. Do roku 2024 bude každá evropská modelová řada značky Opel zahrnovat elektrickou verzi. Tato strategie je součástí strategického plánu PACE!, který má Opel přetvořit na trvale ziskovou, globální a elektrifikovanou značku.

 

 

 

 

 

 

PR

foto týmu

 

Další články

Oblíbené fotogalerie