Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 18. února 2021 (10:15) Dušan Bouzek

Rast v DTM pokračovat nebude

René Rast závodil v DTM v období 2016-2020 za Audi. Během této doby si na konto připsal celkem 24 vítězství a také tři tituly, které ukořistil v letech 2017, 2019 a 2020. Letos DTM čeká vstup do nové éry a první sezona s vozy specifikace GT3. Rasta už ale v akci neuvidíme. Chce se soustředit na své působení u Audi ve formuli E.

„Mám rád DTM a rád bych závodil pro zákaznický tým Audi, ale společně jsme se rozhodli, že se budu v roce 2021 soustředit pouze na formuli E. Kvůli koronavirové pandemii zatím není jasno o kalendáři (ve formuli E – pozn. red.). Formule E teď navíc bude o něco významnější, protože se oficiálně stane světovým šampionátem. Proto jsem se rozhodl hrát to na jistotu,“ vysvětlil Rast.

René Rast už letos v DTM závodit nebude. Foto: Audi Sport

Nová sezona formule E startuje 26.-27. února dvěma závody v saudskoarabském Rijádu. Pro Rasta ovšem nepůjde pro premiérové dva závody v této sérii. Již v posledních šesti závodech sezony 2019/2020 v Berlíně nahradil u Audi Daniela Abta. Mimo jiné i po zisku jednoho třetího místa obsadil celkovou patnáctou příčku. Ve formuli E si ale poprvé zazávodil ještě dříve – v roce 2016 nastoupil v Berlíně za tým Aguri.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: DTM

Další články

Oblíbené fotogalerie