Pondělí, 27. července 2020 (10:59) Pavel Jelínek

Římskou rallye vyhrál Rus Lukjaňuk, Marešovi opravili auto a dojel osmý.

Římskou rallye vyhrál Rus Lukjaňuk.

V TOP desítce  na osmé  příčce ve víkendové Římské rallye nakonec dojel našinec Filip Mareš a to  i přes ne zcela vydažený zařátek, když jezdec skončil mimo trať  hned  v tréninkových jízdách a na vyproštění vozu pak musel čekat  až do ukončené shakedovnu. Mechanici Cvrčkova  týmu si nakonec s opravou  vozu poradili a vše stihli, takže český jezdec nakonec mohl do vlastního závodu nastoupit.

Zlato v tomto prvním závodu seriálu mistrovství Evropy 2020 nakonec patřilo i u nás dobře známému dravému Rusovi Alexejovi Lukjaňukovi. Mareš, který je  po pro něj loňské velmi  úspěšné sezóně úřadujícím juniorským evropským šampionem, na vítěze v cíli ztrácel téměř dvě a půl minuty.

Mareš navíc chyboval nejen v tréninku, ale také v první sobotní RZ. Takže s tím, že dojel  do  cíle a s  konečným osmým místem může být spokojený.

Zato dalšímu rychlému našinci, od kterého se čekal  slušný výsledek, Eriku Caisovi,  se dařilo ještě hůře. Musel odstoupil hned po první RZ  a i  když  do klasifikace vrátil ( s obří penalizací 50 minut) dojel samozřejmě až  daleko na chvostu startovního pole.

Šestidílné ME  2020  značně ovlivnilo koronavirové  šílenství a tak seriál bude pokračovat  za necelý měsíc Lotyšskou rallye. Čeští  fandové letos evropský  šampionát a zlínskou Barum rallye, jak známo, neuvidí.  Zlínští pořadatelé  jubilejní  ročník Barumky raději zrušili.