Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 8. července 2020 (19:42) Karel Lacina

Seriál 24h Series míří na italskou Monzu i se slovenskými týmy.

O nadcházejícím víkendu pokračuje populární 24h Series, která se tentokrát představí na italské Monze. Zde měla začínat evropská část tohoto seriálu už před několika měsíci, ale díky všeobecným okolnostem k tomu nedošlo a na legendárním okruhu se závodilo pouze virtuálně.

V Itálii se pojede závod na dvanáct hodin rozdělený podle tradičního formátu na čtyři hodiny v pátek a zbytek v sobotu.


Oproti předešlému závodu v portugalském Portimau se tentokrát sejde mnohem kvalitnější konkurence s hned osmi vozy nejatraktivnější kategorie GT3. Vítězný tým z Portugalska Herberth Motorsport neponechává nic náhodě a nasazuje hned tři Porsche 911 GT3 R, když bratři Renauerové se tentokrát rozdělí do různých posádek. Na startu budou i dva nové Mercedesy CLK AMG GT3 EVO.

S jedním pojede tradiční účastník americký CP Racing, který tvoří zkušení Charlesové Putman a Espenlaub, Joe Foster a Shane Lewis. S druhým nastoupí domácí sestava MP Racing, která je jakýmsi rodinným týmem Gostnerů. K favoritům patří i Car Colection s Audi R8 a celé pole doplní Team Monschau s Ferrari a nizozemská Equipe Verschuur s exotickým Renaultem RS01.

 

 


Zajímavá bude i skupina GTX kde pojede Miro Konopka se svým týmem ARC Bratislava, jenž oprášil svůj starší Huracan Super Trofeo. Proti Slovákům se postaví Rieter Engineering s hlavním tahounem Štefanem Rosinou, jenž představí zbrusu nový KTM GTX Concept a toto duo doplní další Holanďané JR Motorsport s BMW M3.


Slabě obsazená je na Monze třída pohárových Porsche 991, kde má své dva vozy pouze tým Speed Lover a stejně chudá je i skupina GT4 s jedním BMW M4 nizozemské ekipy MDM Motorsport, do kterého usedne Tom Coronel se svým bratrem Timem.

 

 


Mezi cestovními vozy TCR bude portugalské vítězství obhajovat švýcarská Autorama, kde posádka s Yannickem Mettlerem opět patří k hlavním favoritům a druhý Golf s ryze italskou posádkou jim pojede spíše jako podpora. Portimao vůbec nevyšlo týmu Red Camel Jordans rodiny Breukersů, které zradil motor jejich Cupry a vše budou chtít napravit na Monze. Hodně zajímavé bude jak si povede sestava Brutal Fish Martina Ryby, která pojede s podporou týmu KCMG a šéfa doplní v Hondě Civic Daniel Lloyd a hvězda první velikosti Pepe Oriola.

Samostatný závod bez nároku na boj o pozice nejvyšší si pojede skupina TCX, kde Autorama přihlásila jeden starší Seat Leon Cup a zajímavý vůz v podobě Ligieru JS2 má připravený francouzský Nordschleife Racing.

 

 

 


Celý program začne už ve čtvrtek, kdy se v Monze budou konat volné tréninky, v pátek proběhnou nejprve kvalifikace a v 15 hodin odstartuje první čtyřhodinová část. V sobotu se bude startovat v 11 hodin a první vůz bude v cíli v 19: 00.

Na Monze kromě 24h Series uvidíme i úvodní podnik Formule Renault Eurocupu, který bude mít první kvalifikaci ve čtvrtek, druhou v pátek a následně i první závodní jízdu. V sobotu již v 9: 45 otevřou Formule Renault druhý závodní den.

 

 

 

 

Zdroj: 24h Series

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře