Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 4. září 2020 (17:25) Karel Lacina

Seriál GT World Challenge Europe čeká šestihodinovka na Nürburgringu.

Evropská část GT World Challenge pokračuje o víkendu na německém Nürburgringu, kde se pojede v neděli závod na šest hodin, který bude součástí Endurance Cupu.


Celé dění zahájily úvodní tréninkové jízdy, kdy se jezdilo čtyřikrát na padesát minut pokaždé v jiné kombinaci jezdce a vozu. I když trať skrápěly dešťové kapky na nedělní závod jsou hlášeny naprosto rozdílné podmínky. 


Hned v první session ukázal svoji rychlost Raffaele Marciello a s Mercedesem týmu AKKA ASP zajel čas 1: 54, 265 a jak se později ukázalo, byl to i nejrychlejší čas celého dne. Ve druhé jízdě se Dries Vanthoor s Audi belgické formace WRT dokázal dostat na hodnotu 1: 55, 593 a i když ve třetí session bylo Audi opět nejrychlejší, hodně mokrá trať nedovolila Matteovi Drudimu s vozem Attempto Racing lepší výkon než 2: 10, 907.

V závěrečné sérii už opět asfalt oschnul a tentokrát zazářil mladý Skot Sandy Mitchell za volantem Huracanu Barwell Motorsport, když po průjezdu cílem svítil u jeho jména čas 1: 56, 023.


 

 


Zatímco dnes bude okruh patřit pilotům s bronzovými licencemi, v sobotu je na programu již v devět hodin ráno volný trénink a v 13: 35 předkvalifikace. Poté už se budou všichni chystat na hlavní kvalifikaci , která vypukne deset minut po sedmé hodině večer. V neděli v 11: 45 startuje hlavní závod, který bude mít cíl po šesti hodinách.


Jako doprovodné série se na Nürburgringu představí Lamborghini Super Trofeo, GT4 European Series a Formula Renault Eurocup. Na všechny čeká dvojice závodních jízd.

 

 

 

 

 

Zdroj: SRO

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře