Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 31. července 2020 (18:04) Karel Lacina

Seriál IMSA WeatherTech Sports Car míří na okruh Road America.

Dalším závodem pokračuje o víkendu americký šampionát IMSA WeatherTech Sports Car a celé startovní pole se tentokrát představí na okruhu Road America v Elkhart Lake. Na 1, 5 mílovém okruhu ve Wisconsinu se pojede na 160 minut a nebude chybět nikdo ze špičky.


Brazilec Felipe Nasr musel kvůli omezením Covid 19 vynechat restartovací závod 4. července v Daytoně a na trať se vrátil až minulý týden při Grand Prix Cadillac v Sebringu a byl to návrat ve velkém stylu. Společně se svým kolegou Pipem Deranim závod zcela ovládli a svůj Whelen Engineering Cadillac DPi- VR dovezli k suverénímu vítězství.

Tato dvojice pilotů ze země samby bude patřit i k hlavním adeptům na triumf na Road America.

Počítat se musí i s dalším Cadillacem, patřícím týmu JDC Miller MotorSports s dvojicí Joao Barbosa a Sebastien Bourdais. Ti zatím ve včech třech odjetých závodech stáli na podiu , i když v Sebringu jim k tomu dopomohla smůla obou prototypů Mazda, kterým v posledním kole došlo palivo.

 

 

 


Změnu hlásí tým Mathiasen Motorsports v kategorii LMP2. Poté co v Sebringu zvítězila dvojice Spencer Pigot a Patrick Kelly, v Elkhart Lake nahrazuje Pigota Simon Trummer. Po smůle v lednovém závodě Rolex24 v Daytoně se opět postaví na start tým Hearts of Racing s Aston Martinem Vantage GT3.

Kanaďan Roman De Angelis pojede tentokrát s majitelem týmu Ianem Jamesem, který nahrazuje Alexe Riberase, který doplatil na problémy s cestováním. 

 

 

 


V Sebringu nebyla kategorie GTD vypsaná a jelo se pouze o body do Sprint Cupu, proto tým Meyer Shank Racing chyběl. Na Road America už dvě Acury NSX GT3 neabsentují a v sestavě Alvaro Parente a Misha Goikhberg v jedné a Mario Farnbacher a Matt McMurry ve druhé patří také mezi velké favority.

Na vítězství myslí i letos ve velké formě jedoucí Lexusy AIM Vasser Sullivan a protože bude chybět tým Pfaff, jediný zástupce Porsche Wright Motorsport to bude mít hodně těžké.

 

 

 


Corvette Racing patří se sedmi triumfy k nejúspěšnějším týmům na Road America a protože v posledních dvou závodech nové Corvette C8R nenašlo soupeře bude zajímavé sledovat , jak se k tomu postaví BMW a Porsche. Oba dva týmy nastupují v nejsilnějším složení a budou chtít svého amerického soupeře opět vrátit zpět na zem.


Kromě WeatherTech Series se během dvou dnů představí ještě Michelin Pilot Challenge s vozy GT4, Prototype Challenge s LMP3 a Porsche GT3 Cup USA.

 

 

 

Zdroj: IMSA

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře