Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 16. června 2019 (12:53) Pavel Jelínek

Šest nových názvů ulic v Brně.

Nové názvy ulic připomenou matematika i textilní továrnu

Šest nových názvů ulic  navrhli radní Brna zastupitelům ke schválení. Nové názvosloví se týká městských částí Brno-střed, Tuřany, Brno-sever a Řečkovice a Mokrá Hora.

Čtyři městské části podaly návrhy na pojmenování nových ulic, resp. na pojmenování prodloužení stávající ulice, Pracovní skupině pro názvosloví města Brna. Tyto návrhy pracovní skupina projednala a doporučila radním ke schválení. Dalším krokem bude schválení nových názvů zastupitelstvem.

Městská část Brno-střed doporučila zavést dva nové názvy ulic, a to ulička Kurta Gödela pro uličku spojující Pekařskou a Husovu, a Vlněna pro objekty, které vznikají v prostoru bývalé textilní továrny.

„Těší mě, že jsme vzdali hold dalšímu z významných brněnských rodáků, jednomu z nejvlivnějších myslitelů 20. století, geniálnímu matematiku a logikovi. Brněnští školáci ale mají zaděláno na chyták při diktátech, protože kromě Uličky Václava Havla přibude ulička Kurta Gödela,“ uvedla primátora Markéta Vaňková.

Hned tři ulice, které vznikly novou výstavbou, navrhlo k pojmenování zastupitelstvo městské části Brno-Tuřany. Z jeho návrhů vybrala Pracovní skupina ty, které jsou v souladu s užívanými pomístními názvy: U Radaru, Ke Špici a Grunty. Pro novou ulici v průmyslové zóně u letiště byl pak vzhledem k jejímu umístění zvolen název Aviatická.

Na pomezí městských částí Brno-sever a Řečkovice a Mokrá Hora se výstavbou nových domů prodloužila ulice Habrová. Radní dnes na základě požadavku městských částí schválili pojmenování prodloužení stávající ulice Habrová až po ulici Borovou. Celá ulice tedy dál ponese název Habrová.


Magistrát města Brna

 

PR

Další články

Komentáře