Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 22. května 2020 (18:26) Karel Lacina

Shane van Gisbergen ovládl virtuální Supercars Eseries na amerických oválech

Asi nejkvalitnějším virtuálním šampionátem je australská Supercars Eseries, jejíž další závod proběhl na klasických amerických oválech v Charlotte a v Daytoně.


Do historie těchto závodů se zapsal Shane van Gisbergen, jenž jako první dokázal triumfovat ve všech třech jízdách a na své konto si připsal hned 300 bodů. Díky problémům Scotta Mc Laughlina se tak dostal na čelo celkové klasifikace.


První jízda proběhla v Daytoně a hned po startu jezdila na špici velká skupina, kde nechyběli z pole position startující Anton de Pasquale, van Gisbergen a Jamie Whincup, Jack Le Brocq nebo Kam Waters, a do boje se svými australskými soupeři se pustil i Lando Norris. Ten jako první z boje vypadl, když skončil ve hrazení. Pozice na špici se několikrát měnila až v závěru skončily po kontaktu naděje Le Brocqa a Whincupa.

O výsledku se rozhodlo při těsném souboji v posledním kole, kdy první proťal cílovou čáru van Gisbergen o několik centimetrů před Watersem. Svůj černý den začal Mc Laughlin, jenž kolidoval s jedním ze soupeřů hned v úvodu závodu a po několika dalších problémech skončil až jako úplně poslední v cíli.

 

 


Ve druhé jízdě se tvrdě bojovalo o první místo mezi van Gisbergenem a de Pasqualem, který i když byl hodně blízko, nedokázal najít mezeru, aby se dostal dopředu. Za touto dvojicí jezdil nikým neohrožovaný Chaz Mostert a jako třetí se objevil i v cíli.

O vítězi rozhodl agresivní průjezd šikanou van Gisbergena, jímž dokázal definitivně zlomit odpor de Pasqualeho. Mc Laughlinova smůla pokračovala i nadále, nejprve v úvodu chyboval v jedné ze šikan a když byl tvrdě atakován jiným soupeřem, zcela rezignoval.


Do třetí jízdy vyrážel van Gisbergen z pozice lídra a bezpečně si vedoucí post pohlídal. Za ním se usadili Mostert, Jacobson a Reynolds pronásledováni Mc Laughlinem. Ten se ani do třetice nevyvaroval chyby, ale tentokrát bez výrazných následků a mohl se tak zapojit do bitvy o podium. van Gisbergen zvítězil stylem start cíl a dokonal triple, souboj o druhé místo vyhrál Mostert, jemuž se na poslední chvíli povedlo překonat Jacobsona.

Mc Laughlin udržel čtvrtou pozici, ale o post lídra celkové klasifikace přišel a nyní už mu na van Gisbergena chybí celých 64 bodů.


Šampionát se pomalu blíží ke svému konci, když na programu jsou nyní klasické okruhy Imola a Interlagos.

 

 

 

Zdroj: Supercars

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře