Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 6. června 2020 (16:17) Karel Lacina

Slovenský Brutal Fish Racing s velkou posilou do TCR Europe.

Velkou rybu se podařilo ulovit slovenskému týmu Brutal Fish Racing, když do jeho řad přichází velezkušený Pepe Oriola, jenž pojede s třetí Hondou Civic , zakoupenou nedávno v JAS Motorsport.

Španělský jezdec naposledy závodil v čínském šampionátu cestovních vozů CTCC, v TCR Asia, kde skončil celkově na třetím místě, a na svém kontě má i triumf v závodě TCR Spa 500. Letos tedy v TCR Europe doplní Daniela Lloyda a majitele týmu Martina Rybu, kteří už společně jezdili v loňském roce a Lloyd stihl v TCR Malaysia několik závodů i letos.


" Mám radost, že se mohu připojit k týmu, jakým je Brutal Fish Racing, a jezdit s nimi TCR Europe. Kalendář a úroveň šampionátu jsou úžasné a jsem si jistý, že společně s Danielem a Martinem můžeme dosáhnout našeho cíle, kterým je boj o titul. Jsem si jistý, že s rychlostí a zkušenostmi mých kolegů máme dost silný balíček, aby se nám to podařilo".

 

 
Švédský tým PWR Racing se během krize Covid- 19 potýkal s velkým problémem, kterým se stalo pořízení nových vozů Cupra Leon Competicion TCR. Vše se podařilo s vynaložením obrovského úsilí dořešit a minimálně jeden exemplář tohoto vozu v šampionátu STCC TCR Scandinavia startovat bude. Za jeho volant se posadí zkušený Peter Wallenberg, jenž pojede s podporou organizace Racing for Charity.


" Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří tento projekt podporovali od svého začátku, stejně jako i těm, kteří se k nám přidali až během jeho realizace. Cítím se velice dobře, když dokážeme pomoci tím, co sami milujeme. Měl jsem to štěstí, že během své kariéry jsem měl možnost řídit spoustu různých aut a značek.

Upřímně mohu říci, že moje očekávání od nové Cupry jsou hodně vysoká, auto vypadá ostře a myslím, že nás letos čeká skvělé závodění".

 

 


Návrat zpět do šampionátu WTCR zvažuje italský tým Romeo Ferraris. Loni zde jezdily v jeho barvách dvě Alfy Romeo Giulietta a poté, co Kevin Ceccon osadil konečné 14 a Ma Qing Hu 16. místo, rozhodli se Italové zaměřit se pro letošní rok na ETCR. 


" Nápad vrátit se zpět do WTCR vznikl teprve před několika dny, když byl kalendář změněn pouze na Evropu. Po minulé ne moc úspěšné sezoně jsme se rozhodli Alfy prodat, což se bohužel nepodařilo a proto musíme hledat další jejich využití. Skutečnost, že WTCR pojede i v Itálii nás motivovala splnit přání domácím fanouškům, kteří chtějí Giulietty vidět v akci.

Nyní hlavně musíme najít prostředky pro tento program, které nám momentálně chybí. Náklady jsou letos výrazně sníženy díky menšímu počtu závodů a menšímu cestování, takže by to mohlo dopadnout. Co se týká ETCR, jedná se o dva zcela rozdílné projekty, z nich jeden neovlivńuje z hlediska prostředků ten druhý" - vysvětlila provozní ředitelka Michela Cerruti.

 

 

 


Velkou posilu získal do svých řad belgický Comtoyou Racing, když se podařilo anagžovat Nathanaela Berthona, člena Rebellion Racing ve vytrvalostním šampionátu WEC. Tom Coronel tak získává silného kolegu, který už má s Audi RS3 LMS bohaté zkušenosti a bude velkým přínosem. Svoji spolupráci si poprvé vyzkoušejí v rámci 24h Portimao, kde je doplní syn majitele týmu Nicolas Baert.


" Jsem opravdu velice potěšen, že se mohu vrátit do WTCR s podporou a pomocí Audi Sport, DHL a Audi France. Protože znám jak auto, tak i většinu tratí, nebude mi trvat moc dlouho, než se vrátím zpět do hry o příčky nejvyšší. Setkání se všemi v Comtoyou Racing mě opět velice potěšilo a stále je zde vše připraveno k vítězství".

 

 

 

 


A protože do startu prvního závodu WTCR zbývá ještě spousta času, vznikl zásluhou Eurosportu další virtuální šampionát Esports WTCR . Poté co jeden, kde fanoušci a profesionální sim jezdci závodili s reálnými piloty, nedávno skončil, tentokrát se proti sobě postaví pouze 17 skutečných účastníků WTCR 2020.

Všechny závody bude v přímém přenosu vysílat právě Eurosport a pojede se i na asijských okruzích včetně kultovního Macaa. Kalendář vypadá následovně.

Předsezónní Esports WTCR kalendář

14. června: Salzburgring (vysílací čas Eurosportu: 15h15 CET) 
21. června: Hungaroring (vysílací čas Eurosportu: 22h30 CET) 
28. června: Slovakia Ring (vysílací čas Eurosportu: 22h00 CET) 
5. července: Ningbo International Speedpark (vysílací čas Eurosportu: 23h00 CET) ) 
12. července: Circuito da Guia, Macao (vysílací čas Eurosportu: 23:00 SEČ) 
19. července: Sepang International Circuit (vysílací doba Eurosportu: 23:00 SEČ)

 

 

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou

 

Další články

Komentáře