Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 4. března 2015 (16:20) Pavel Jelínek

Služba Opel OnStar bude rok zdarma

Opel OnStar – nejnovější funkce automobilové konektivity 
Služba Opel OnStar bude letos zavedena v prvních 13 evropských zemích 
V případě havárie se automaticky naváže spojení se záchranáři 
Další praktické funkce: Wi-Fi hotspot, lokalizace odcizeného vozu, aplikace pro smartfony 
Služba Opel OnStar bude zdarma po dobu prvních 12 měsíců 

Zavedením systému Opel OnStar je Opel připravený udělat další významný krok v oblasti automobilové konektivity. Celosvětově OnStar už dnes patří k předním poskytovatelům bezpečnostních a zabezpečovacích funkcí, služeb rozšířené mobility a vyspělých informačních technologií v automobilové branži. Systém Opel OnStar bude v Evropě zaveden ve druhé polovině roku 2015 do všech osobních modelů Opel/Vauxhall nejprve ve v 13 zemích: Belgii, Francii, Nizozemsku, Irsku, Lucembursku, Německu, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku, Itálii a ve Velké Británii. Česká republika je zařazena do druhé vlny s přibližně ročním odstupem. Zákazníci budou moci využívat celé portfolio služeb Opel OnStar a také Wi-Fi hotspot bez poplatků po dobu prvních 12 měsíců od registrace. Systém OnStar už dnes propojuje asi 7 milionů zákazníků v USA, Kanadě, Číně a v Mexiku a poskytuje i funkce, jako je např. vysokorychlostní datové připojení 4G LTE, asistenční služby a dálkové ovládání řady funkcí vozu prostřednictvím aplikací pro smartfony. 

„Konektivita je dalším z jedinečných důvodů ke koupi modelu značky Opel – na tom má zásluhu náš infotainment IntelliLink. Systém Opel OnStar, za který jsme získali ocenění „Connected Car Award“, je dalším důkazem, že chceme přinášet zásadní inovace v oblasti konektivity nejširším skupinám zákazníků,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva Opel Group. „Opel OnStar představuje převratnou technologii: díky ní budou jízdy ještě bezpečnější a také komfortnější. Přímý dialog s našimi klienty vytvoří ještě silnější propojení se značkou Opel.“

Hotspot Wi-Fi pro až 7 koncových zařízení 
Zavedením systému Opel OnStar se každý model automobilky Opel stane výkonným mobilním Wi-Fi hotspotem, který umožní pohodlný přístup ke službám založeným na vysokorychlostním přenosu dat a využívaní aplikací. Najednou může být připojeno až 7 mobilních koncových zařízení. Posádka vozu tak může hrát hry, být v kontaktu s rodinou a přáteli přes sociální sítě, sledovat filmy nebo televizi za pomoci svých oblíbených aplikací nebo pracovat i mimo kancelář.

Zachránce životů 
Kromě funkcí využitelných pro zábavu a práci pomůže systém Opel OnStar i v nouzi, kdy se může stát skutečným zachráncem života – a dokonce bez ohledu na to, zda jej o pomoc řidič požádá. Pokud se aktivuje airbag, OnStar automaticky vyšle nouzové volání. Operátor v záchranném dispečinku se spojí s posádkou vozu, aby zjistil, zda a jakou pomoc pasažéři potřebují. Pokud posádka na volání neodpovídá, dispečink okamžitě vyšle k vozu záchranáře. Operátoři služby OnStar, sídlící v hi-tech servisním centru Opel OnStar v Lutonu ve Velké Británii, jsou k dispozici po 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Stlačením knoflíku „SOS“ mohou uživatelé systému Opel OnStar požádat o pomoc kdykoli to potřebují, tedy například i v situaci, kdy se stanou svědky nehody. Tlačítka systému Opel OnStar jsou v modelech Opel umístěna ve stropní konzoli nebo v obrubě vnitřního zpětného zrcátka. Nový systém obsahuje i cestovní asistenční služby.

Dálkové spojení se systémem Opel OnStar – aplikace pro smartfony
Majitelé smartfonů se budou moci na dálku spojit se svým vozem prostřednictvím Opel OnStar – The Smartphone App. Tato aplikace umožní:
Kontakt s operátorem služby OnStar z kteréhokoli místa 
Vyvolání důležitých dat vozu (např. životnost oleje, tlak v pneumatikách atp.)
Dálkové zamknutí nebo odemknutí vozu 
On-line lokalizaci vozu 
Aktivaci zvukového výstražného znamení a výstražných světel 
Rychlé nahrání cílové destinace do navigačního systému vozu 
Jednoduché nastavování Wi-Fi hotspotu ve voze

Rychlá lokalizace vozu 
Systém Opel OnStar pomůže majiteli a policii lokalizovat odcizený vůz. Asistence při odcizení vozu umožňuje policii rychle a bezpečně lokalizovat vůz a navrátit jej jeho majiteli. Dálkové blokování zapalování – z dispečinku služby Opel OnStar je možné na dálku vyslat signál, který zabráni spuštění motoru u vozu, který byl nahlášen jako odcizený.  

Aktuální informace s měsíční diagnostikou vozu 
Systém OnStar umí měsíčně zasílat do servisní centrály nejdůležitější data a informace pro diagnostiku stavu vozu. Řidič si může kdykoli pouhým stlačením knoflíku vyžádat diagnostický test, což se hodí například před cestou na dovolenou. 

Kompletní přehled pro evropské zákazníky 
Abonenti služeb Opel OnStar v Evropě budou mít vždy dispozici kompletní přehled svých dát a služeb Opel OnStar, které využívají. Před aktivací služeb budou muset potvrdit, že souhlasí s jejich podmínkami. Systém jim v případě potřeby umožní i utajení aktuální pozice – k tomu slouží tlačítko „Privacy“. Ale bez ohledu na to, zda je aktuální pozice vozu maskované, nebo ne, systém Opel OnStar nikdy nebude využíván k samoúčelnému sledování vozů a jeho uživatelů – vždy půjde pouze o poskytování požadovaných služeb. V případě aktivace airbagů, které většinou avizuje havárii vozu, systém Opel OnStar potlačí funkci utajení polohy vozu a v zájmu co nejrychlejšího vyslání záchranářů k havarovanému vozu předá informace servisnímu centru o poloze vozidla.


PR

Další články