Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 11. února 2021 (05:26) Dušan Bouzek

Solberg mladší poprvé otestoval WRC

Oliver Solberg si během posledního únorového víkendu při Arktické rallye ve Finsku, která bude druhým podnikem letošní sezony Mistrovství světa, odbude premiéru s vozem WRC. Syn rallyeového mistra světa z roku 2003 Pettera Solberga nastoupí s Hyundaiem i20 Coupe a bude hájit barvy stáje 2C Competition.

A v neděli se devatenáctiletý závodník svezl s Hyundaiem poprvé. Test se uskutečnil ve městě Rovaniemi, kde se bude druhý podnik letošní sezony WRC konat. Kvůli cestovním omezením se ovšem musel Solberg obejít bez svého stálého spolujezdce Aarona Johnstona. Po Solbergově boku tak během testu usedli navigátor Otta Tänaka Martin Järveoja a také šéf Hyundai Motorsportu Andrea Adamo. Druhý jmenovaný jezdil se Solbergem po setmění. Součástí Arktické rallye totiž budou také večerní rychlostní zkoušky.

„Auto je na řízení o něco snazší, než jsem původně očekával. Ta aerodynamika je skvělá. V kombinaci s chováním mezinápravového diferenciálu je to auto zkrátka neuvěřitelné. Vyzkoušeli jsme si různá nastavení diferenciálu a zavěšení a objevili jsme pár vážně dobrých věcí. Bylo by pěkné zkusit si nějaké rychlejší zatáčky, abych zjistil, co je možné v plné rychlosti. Chci tomuto fantastickému vozu více porozumět. Chci si vyzkoušet zatáčky, kde se jede na šestku. Chci se bavit,“ neskrýval Solberg po testu své nadšení.

Oliver Solberg má za sebou první test vozu WRC. Foto: Hyundai Motorsport

Trasa Arktické rallye se bude podobat té, na které se v lednu konal podnik Arktická rallye Laponsko. Toho se účastnil i Solberg a rozhodně si nevedl zle. S Hyundaiem i20 R5 skončil třetí.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Hyundai Motorsport

Další články

Oblíbené fotogalerie