Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 25. října 2019 (20:29) Pavel Jelínek

Stavba mostu v Pasohlávkách má zelenou.

Stavba mostu na I/52 v Pasohlávkách má zelenou

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 21. října 2019 rozhodla o výběru dodavatele na nadlimitní veřejnou zakázku „I/52 Pasohlávky, most ev. č. 52-059“. V současné době běží odvolací lhůta, po 5. listopadu 2019 rada schválí smlouvu s vybraným dodavatelem.

Vzhledem k nutnosti zajištění koordinace činností při přípravě a realizaci stavby „I/52 Pasohlávky – most ev. č. 52-059“ realizované Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) a stavby „Cyklostezka umístěná při sil. I/52 na straně střední nádrže VD Nové Mlýny“ realizované Jihomoravským krajem byla s ŘSD uzavřena v květnu 2019 smlouva o spolupráci pro zajištění společného postupu při přípravě a realizaci těchto staveb.

Nadlimitní veřejná zakázka na stavební práce „I/52 Pasohlávky, most ev. č. 52-059“ zahrnuje stavbu mostu (o délce 113,25 m) a to včetně nutné opravy objízdných tras, a stavbu lávky, která navazuje na plánovanou akci „Cyklostezka umístěná při silnici I/52 na straně střední nádrže vodního díla Nové Mlýny“.

Náklady související s výstavbou mostu budou hrazeny ze strany ŘSD, financování výstavby lávky bude hrazeno z rozpočtu Jihomoravského kraje. Stavba má být uvedena do provozu 38 týdnů po zahájení.

 


PR

Zdroj : JMK

Další články

Komentáře