Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 25. dubna 2015 (00:30) Pavel Jelínek

Šumava vede Jan Kopecký s Fábií R5, Pech překvapivě odstoupil

Už ve třetí rychlostní zkoušce odstoupil úřadující šampion Václav  Pech kvůli technické závadě svého speciálu Mini odstoupit, V čele je jasně  tovární jezdec Škody Jan Kopecký a po prvním dnu vede.

Kopecký v pátek zajel v pěti z  šesti erzet se zcela novým speciálem Fabia R5 nejrychlejší čas.

Očekávaný souboj Václava Pecha s Janem Kopeckým tak bohužel skončil příliš brzy. Oba jezdce v úvodu dělily jen sekundy.

Nakonec tovární jezdec přenocoval o 47 sekund před  na druhé pozici se držícím  Francouzem Bryanem Bouffierem s citroënem. Ttřetí a čtvrté místo ale patří  už zase našim, Romanu Odložilíkovi (se subaru, které na rozdíl od Valašky již  funguje mnohem  lépe) a před Pavlem Valouškem. Ten přes svoji pauzu jede také slušně.

Za nimi se drží Honzové Sýkora a Černý.

Dalších šest rychlostních zkoušek je na programu v sobotu. Na místě nechybí ani několik fotografů MotorMIXu, takže se můžete těšit na pěkná foto.


Výsledky - Rallye Šumava Klatovy 2015 - po 1. etapě:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 36:43,5, 2. Bouffier, Moreau (Fr./Citroën DS3 R5) -47,1, 3. Odložilík, Tureček (Subaru Impreza WRC) -1:19,7,

4. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -1:21,4, 5. Sýkora, Palivec (Ford Fiesta R5) -1:40,5, 6. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) -1:53,1.

 

Fotky

Další články