Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 12. října 2020 (09:58) Pavel Jelínek

Světové finále WRC 2020 obstará Rally Monza.

Rally Monza utvoří finále mistrovství světa v rally FIA 2020

Italská ACI Rally Monza bude hostit závěrečné kolo mistrovství světa FIA v rally.

Italská ACI Rally Monza bude po přidání do kalendáře hostit závěrečné kolo mistrovství světa v rally FIA.

Asfaltová akce se bude konat ve dnech 4. - 6. prosince a bude se konat na slavném závodním okruhu Autodromo Nazionale de Monza poblíž Milána na severu země.


Itinerář přijme krátký formátový plán FIA WRC, který zahrnuje přibližně 220 km rychlostních zkoušek, přičemž většina první a poslední denní akce na okruhu.

Sobotní rychlostní testy na střední noze budou zahrnovat náročné uzavřené veřejné silnice v oblasti Lombardie poblíž Monzy.

Rally se koná od roku 1978 a bude druhým italským pultem sezóny FIA WRC, která je silně ovlivněna Covid-19. Rally Italia Sardegna tohoto víkendu tvoří šesté kolo série osmi závodů.

Tradičně slavnostní událost na konci sezóny, kterou napadli odborníci na rally i závody na trati, Rally Monza vyhrál sedmkrát legenda MotoGP Valentino Rossi.

Mezi hvězdami WRC, které tam mohou ochutnat úspěch, jsou Dani Sordo v letech 2010 a 2013, devítinásobný mistr světa Sébastien Loeb v roce 2011 a Robert Kubica v roce 2014.

 

 

 

Výkonná ředitelka promotéra WRC Jona Siebel uvedla, že soutěž bude pro konkurenty vzrušující výzvou.

"Jako závěrečné kolo šampionátu existuje velká šance, že tituly WRC jezdců i výrobců by mohly na silnicích v Monze zajet až k drátu." 

"WRC si zakládá na odměňování nejlepšího jezdce na všech trzích v různých terénech a různých podmínkách." Tento typ rally je v našem šampionátu vzácný, ale poskytne napínavé finále nepředvídatelného roku, “dodal.

Ředitel FIA Rally Yves Matton uvedl, že potvrzení osmého kola série v tak složitých časech bylo odměnou za úsilí a tvrdou práci všech zúčastněných, aby zajistily cenné tituly pro mistrovství 2020.

"V současné situaci vyvíjíme nové přístupy a ACI Rally Monza Italia je toho skvělým příkladem." Je to sňatek kultovní závodní akce a tradičnějších rallyových etap v nedaleké krajině.

"Tento nový koncept by nakonec mohl pomoci přivést WRC do zemí nebo regionů, kde jsou vyžadovány nové formáty."

"Vyžadovalo velkou flexibilitu od ACI a jejího prezidenta Angela Sticchi Damianiho, aby přinesli tuto novou událost do kalendáře v tak pozdní fázi a rád bych jim poděkoval za jejich velkou oddanost a profesionalitu," dodal.

Angelo Sticchi Damiani, prezident Automobile Club d'Italia, uvedl, že klub přijal s velkým odhodláním vůči FIA a v zájmu mezinárodního motoristického sportu zorganizovat závěrečné kolo.

"Pro Automobile Club d'Italia to bude další závazek během sezóny, kdy jsme byli protagonisty všech hlavních sportovních akcí."

 

 

 

„Naše diskuse s promotérem WRC také vedly k tomu, že je považována za pohotovostní událost pro rok 2021.

“ Akce v Autodromo Nazionale di Monza, „Temple of Speed“, bude pro sérii skvělá. Bude to neuvěřitelná show a jedinečný zážitek pro výrobce automobilů a pneumatik, týmy, řidiče a všechny ostatní protagonisty vysoce kvalitního závodu WRC, “dodal.

 

 

 

 

 

Zdroj a foto RB

 

Neprošlo jazykovými úpravami a redakční  korekturou.

Fotky

Další články

Komentáře