Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 30. června 2015 (09:58) Pavel Jelínek

Světové hvězdy Dakaru zavítaly na křest do Prahy

Vítězové Rallye Dakar zavítali do Prahy. 
S týmem Bonver Dakar Project pokřtili knihu fotografa Mariana Chytky

Světové hvězdy Rallye Dakar zavítaly 24. června do Prahy. Společně s týmem Bonver Dakar Project představily novou knihu s názvem Dakar is my lifestyle, kterou připravil český fotograf Marian Chytka.

Španělský pilot Nani Roma, vítěz Rallye Dakar 2004 v kategorii motocyklů a 2014 v kategorii automobilů, polský závodník Rafal Sonik, vítěz ročníku 2015 v kategorii quadů, slovenský motorkář Ivan Jakeš či šéf největšího a nejpočetnějšího českého týmu Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný.

Takové hvězdy se 24. června představily v Praze, kde společně s Miss České republiky 2009 Anetou Vignerovou pokřtily knihu Dakar is my lifestyle. Tu připravil český motoristický fotograf Marian Chytka z MCH Photo. 

„Myslím, že křest se povedl a doufám, že všichni zúčastnění si jej užili stejně jako já. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na přípravě knížky a křtu podíleli a umožnili mi tak splnění snu. Děkuji taky všem, kteří si udělali čas a na křtu vytvořili skvělou atmosféru. Budu se opakovat, ale strašně si vážím především toho, že dorazili Nani a Rafal a ve svém osobním volnu mě přiletěli podpořit.

Doufám, že se kniha bude líbit a že to nebylo naposledy, co se křtila nějaká má kniha,“ konstatoval pětadvacetiletý vsetínský rodák, který absolvoval slavnou dakarskou rallye již čtyřikrát a získal ocenění Zlaté oko za nejlepší fotografii s motoristickou tématikou za rok 2014.

Toto prestižní ocenění si zajistil fotografií, na které zachytil závodní speciál MINI. Za jeho volantem seděl španělský závodník Nani Roma, který s tímto automobilem vyhrál Rallye Dakar 2014 a navázal tak na svůj premiérový triumf na nejnáročnější vytrvalostní soutěži, na který dosáhl ještě za řídítky motocyklu. 

„Marian je výborný fotograf. To, co jej dělá výjimečným je vášeň, se kterou fotí. Ta je podobná té, kterou máme my závodníci, a to je podle mě to, co jej odlišuje od ostatních,“ prohlásil Nani Roma o českém fotografovi, jehož služby využívají přední světoví účastníci Rallye Dakar včetně týmu X-Raid, továrního týmu značky Mini.

 Za ten závodí právě i dvojnásobný dakarský vítěz, který na křtu Chytkovy knihy Dakar is my lifestyle nemohl chybět. Společně s ním se křtu zúčastnil i další závodník, který se může pyšnit soškou beduína za vítězství na nejnáročnější rallye světa. Tím je Rafal Sonik.

Polský pilot si s nástrahami zrádného jihoamerického terénu poradil nejlépe letos, kdy oslavil svou premiérovou výhru v kategorii quadů.
Křtu knihy se zúčastnil i Ivan Jakeš závodící v kategorii motocyklů. Slovenský pilot dosáhl na Rallye Dakar 2015 v těžké konkurenci řady továrních týmů a pilotů dvou etapových vítězství.  

Zastoupení pilotů ze všech čtyř kategorií Rallye Dakar doplnil na křtu knihy tým Bonver Dakar Project v čele s šéfem týmu Tomášem Vrátným. „Myslím, že taková dakarská akce tady ještě nebyla,“ prozradil Tomáš Vrátný, který s týmem Bonver Dakar Project, společností Bonver a Marianem Chytkou zaštítil přípravu knihy Dakar is my lifestyle.

„Marian patří ke špičce mezi světovými dakarskými fotografy a jsem rád, že se mu podařilo nejenom připravit novou knihu, ale také zajistit účast takových hvězd, jakými jsou Nani Roma nebo Rafal Sonik. Doufám, že se všem bude kniha líbit.“

Součástí akce, kterou moderovala Inna Puhajková, byla kromě tiskové konference i dobročinná aukce velkoformátových fotografií z Rallye Dakar podepsaných přítomnými dakarskými závodníky.  Aukce, jejíž výtěžek byl věnován Centru Paraple na podporu vozíčkářů s poškozením míchy a jejich rodin, vynesla takřka čtvrt milionu korun. „Je to neuvěřitelné číslo.

Jsem rád, že účastníci akce projevili své sociální cítění a my jim za to moc děkujeme. Víme, že to není naše poslední akce, protože jak společnost Bonver, tak my v projektu vnímáme míru sociální odpovědnosti a chceme podobné dobročinné akce organizovat co nejčastěji.

Rád bych poděkoval všem, kteří si odnesli některou z krásných Marianových fotografií a přispěli tak na dobrou věc,“ doplnil Tomáš Vrátný. 


PR

Fotky

Další články