Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 9. března 2015 (22:35) Pavel Jelínek

Světový rallyecross letos na Hockenheimu

Světový rallyecross se letos na Hockenheimu pojede společně s úvodním závodem neméně prestižního seriálu DTM. Termín obou závodů pak  již 1. - 3. května. Rallycrossová trať je teprve vybudována, přičemž vyroste přímo na okruhu na dohled Areny. V úvodu května tak na této vyhlášené trati budou   k vidění  dva opravdu zajímavé závody.
Promotér mistrovství světa RX ( společnost IMG) totiž podepsal dlouholetou smlouvu o pořádání světového šampionátu na německém okruhu Hockenheimring, kde se jezdí DTM i třeba formule jedna.  Je zde tedy vybudováno skvělé zázemí pro diváky a těch sem přijíždí pěkné davy. 
Původně se počítalo s dvanáctidíným seriálem, ale přidání třináctého závodu letošního mistrovství již bylo schváleno Světovou radou motorsportu a vše je tedy již posvěceno a přípravy jedou na plné obrátky. 

"Je pro nás velká čest být součástí úvodního podniku šampionátu DTM. Byli jsme nadšeni příležitostí vybudovat na tomto světově proslulém okruhu rallycrossovou trať. Pro některé jezdce to bude zajímavé, například Mattias Ekstöm bude pravděpodobně startovat v obou závodech," řekl mimo jiné k novince rallyecrosový šéf - Martin Anayi, výkonný ředitel šampionátu. 


Kromě světového rallycrossu a DTM budou k vidění také německý pohár Porsche Carrera, evropské mistrovství Formule 3 a nově vzniklý seriál Audi Sport TT Cup. Německo je tak prvním státem, který uvidí během jednoho roku dva závody světového šampionátu v rallycrossu.

Fotky

Další články