Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 8. září 2020 (09:11) Pavel Jelínek

Švýcar Sandro Zeller panoval formulovému poli o víkendu na Automotodromu Brno.

V Brně vládl formulím Sandro Zeller

Švýcar Sandro Zeller panoval formulovému startovnímu poli na Automotodromu Brno. Do sobotního závodu odstartoval z pole-position a zaujal vedoucí příčku. Průběžně se vzdaloval svému pronásledovateli Václavu Šafářovi a do cíle dojel s bezpečným náskokem osmnácti sekund. Domácí Šafář se musel spokojit s celkovou druhou příčkou, nicméně v rámci kategorie E2 se stal vítězem, což je při jeho prvním letošním startu skvělý výsledek.

Na celkovém třetím místě kroužil Vladimír Netušil, který však ulil start a v dalších kolech přehlédl signalizaci pokynu k odpykání penalizace. Komisaři jej proto diskvalifikovali a na celkové třetí místo se posunul Thomas Aregger. Za ním dojeli Urs Ruttimann a domácí Tomáš Chabr.

V rámci kategorie formule Renault zvítězil Olivér Michl a ve formuli 4 se radoval jeho týmový kolega Benjámin Berta.

 

 

Druhý závod se odehrál v neděli. V proměnlivých kvalifikačních podmínkách si pole-position vyjel Václav Šafář, ale okamžitě po zhasnutí červených světel o nejvýhodnější pozici přišel. Zato Sandro Zeller předvedl ukázkový start a ze třetího místa se posunul do vedení před Thomase Areggera.

Domácí Šafář však příliš dlouho neotálel a Areggera na úvodních kilometrech překonal a usadil se na celkovém druhém místě za suverénním Zellerem.

Zeller tentokrát vyhrál s náskokem deseti sekund před Šafářem, jenž opět ovládl kategorii E2. Na celkovém třetím místě skončil Thomas Aregger a první trojka v cíli tak byla totožná se sobotním výsledkem. I Olivér Michl zopakoval svůj sobotní triumf ve formuli Renault a rovněž zvítězil Benjámin Berta ve formuli 4.

 

 

 

 

 

PR

Zdroj

 

 

ESET CUP 2020

25.-26.07 – Grobnik
22.-23.08 – Slovakiaring
05.-06.09 – Brno
24.-25.10 – Hungaroring

Fotky

Další články

Komentáře