Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 5. srpna 2020 (20:01) Karel Lacina

TCR China začne v oslabené jezdecké sestavě, ale kvalita nechybí

Po celé řadě odkladů začne konečně na okruhu v Zhuzhou TCR China. Přestože bylo přihlášeno mnohem více týmů a jezdců cestovní omezení způsobily, že na startu bude pouhých jedenáct vozů.

Vůbec to však neznamená, že by zde chyběla zajímavá jména. Hned čtyři stroje MG6 XPOWER TCR nasazuje tým MG XPOWER a oproti loňské sezoně opět výrazně vylepšený vůz má hodně velké ambice. Ty má ale i Teamworks Motorsport, když jako jediný mimo tovární tým dostal k dispozici speciályLynk & Co a největší hvězdou je bezesporu bývalý jezdec WTCR Ma Quing Hua.

Zastoupení bude mít se třemi vozy i Audi, kterému důvěřují Xinjun 326 Racing a také Champ Motorsport. Do kompletního výčtu chybí už pouze jediný Golf týmu FANCY.

2020 TCR China startovní listina

Ma Quing Hua - Shell Teamwork Lynk & Co Motorsport - Lynk & Co 03 TCR 
Lu Wei - Shell Teamwork Lynk & Co Motorsport - Lynk & Co 03 TCR 
Qi / Tao / Ziyi - Autohome Racing Team - Lynk & Co 03 TCR 
Zhang Zhen Dong - Team MG XPOWER - MG6 XPower TCR 
Rodolfo Avila - MG XPOWER Team - MG6 XPower TCR 
He Xiaole - MG XPOWER Team - MG6 XPower TCR 
Cui Yue - MG XPOWER Team - MG6 XPower TCR 
Yan Chuang - FANCY 纵横 - Volkswagen Golf GTI TCR 
Huang Weifu - Xinjun 326 Racing Team - Audi RS 3 LMS 
Wu Yifan - Xinjun 326 Racing Team - Audi RS 3 LMS 
Yan Xi - Champ Motorsport - Audi RS 3 LMS

 

 

 

 

Do šampionátu TCR Europe se chystá vstoupit Jevgenij Leonov a poprvé si tento seriál vyzkouší 22.- 23. srpna na Paul Ricard, kde se představí s Cuprou Volcano Motorsport. Leonov přichází ze španělského CER, kde sdílí jeden vůz s Mikelem Azconou.

" Tuto sezonu považujeme jako dokonalou přípravu na náš vstup do kompletního seriále TCR Europe. Nyní pro nás bude velice důležité dokončit závody ve Francii a bojovat na stejné úrovni s mezinárodně zkušenějšími jezdci. Naším hlavním cílem je stát se plně konkurenceschopnými účastníky evropského TCR v příštím roce".

 

 

 

 

Obrovské problémy měl kvůli omezením s dopravou nových vozů Cupra Competicion TCR do Švédska tým PWR Racing. Na předsezoních testech měl k dispozici pouze jeden exemplář pro Roberta Dahlgrena, zatímco Mikaela Åhlin-Kottulinsky se musela spokojit se starší Cuprou a přesto byla nejrychlejší ze všech. Nyní už v dílnách PWR stojí hned tři zbrusu nové speciály a dva z nich se už představily v designu ve kterém pojedou v STCC TCR Scandinavia.

Třetí dostane k dispozici Peter Wallenberg jr. jenž ovšem bude mít na svém voze barvy Poker Racing for Charity.

 

 

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře