Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 6. srpna 2020 (19:46) Karel Lacina

TCR DSG Europe čeká před brněnským závodem premiéra v Misanu.

V rámci podzimní ceny Brna by jsme měli vidět i nově vzniklý šampionát TCR DSG Europe pro vozy kategorie TCR vybavené klasickou převodovkou DSG. První závod tohoto seriálu se pojede o víkendu na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu a devět z deseti přihlášených týmu pochází z Itálie a ty pojedou souběžně o titul v Endurance Touring Cupu.


Během uplynulého ACI Racing Weekendu se ve vynikajícím světle ukázal tým BF Motorsport, když dokázal vyhrát obě jízdy TCR Italy a nebude chybět ani v Misanu. Do Audi RS3 LMS tentokrát usedne dvojice Paolo Palanti a Ronnie Valori. První tým, který se do nového šampionátu přihlásil již v prosinci minulého roku Élite Motorsport nasadí hned pět vozů, čtyři Golfy a jednu Cupru se kterou pojede současný lídr celkového pořadí TCR Italia DSG Michele Imberti.

Zajímavého spolujezdce bude mít Gian Maria Gabbiani v podobě šestnáctileté naděje z Mosambiku Rodrigovi Almeidovi přicházejícímu z Formule 4. Nechybí ani obhájce titulu Alessandro Altoe s Golfem společně s Alfredem DeMatteem.

 

 

 


Ermanno Dionisio usedne do Audi RS3 LMS v barvách své vlastní ekipy Team Italy a jeho kolegou bude Giacomo Barri. Toto duo skončilo na druhém místě v loňském TCR Italy DSG a letos míří až na úplný vrchol. Třetí Audi na startovním roštu patří formaci Tecniengines pro již 68letého Piera Necchiho, italského šampiona endurance 2011, se kterým pojede jeho syn Edoardo.

Proti domácí přesile se postaví maďarský Zengo Motorsport s Cuprou ve které se objeví Szabolcs Gal a Csaba Toth a budou to mít hodně těžké.


Další závod bude na programu právě v Brně a tam se dá očekávat, že se zapojí i další sestavy ze střední a východní Evropy.

 

 

 

 

Zdroj: TCR DSG EUROPE

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře