Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 8. července 2020 (19:46) Karel Lacina

TCR Russia začíná svoji novou sezonu na okruhu ve Smolensku v plné sestavě.

Zatím mimo centrum pozornosti probíhá již několik sezon bouřlivě se rozvíjející šampionát TCR Russia. V Rusku kromě světově známých okruhů v Soči a v Moskvě vyrostla v posledních deseti letech řada zcela nových moderních autodromů jako například Groznyj, Nizny Novgorod nebo Smolensk.

A právě posledně jmenovaný okruh bude hostit zahajovací podnik ruského okruhového šampionátu, kde se kromě vozů TCR představí i celá řada dalších kategorií.


Smolensk Ring měří 3, 4 km a svoji premiéru měl v roce 2007, když první mezinárodní akcí zde byl v roce 2010 závod evropského šampionátu tahačů. Okruh se nachází zhruba 90 kilometrů od Smolenska poblíž města Safonovo a patří do dlouhé řady tratí, které navrhl Hermann Tilke.


Ve startovním poli TCR Russia by se mělo letos objevit 12 jezdců a stejně jako v minulých sezonách to bude souboj továrního týmu Lada Sport Rosneft se sestavou Lukoil Racing, do které se zapojuje ještě několik jednotlivců. Pryč jsou doby kdy se Lada angažovala v šampionátu WTCC, v současné době se už soustředí pouze na domácí půdu.

Do dvou opět o něco vylepšených speciálů Lada Vesta usedne zkušená dvojice Kyril Ladygin a Michail Mityaev. Lídrem je bezesporu Ladygin, jenž už si v barvách automobilky z Togliatti vyzkoušel i rally a s Vestou byl už v loňské sezoně hodně rychlý. 

 

 

 


Mezi hlavní soupeře Lady patří Lukoil Racing podporovaný olejářským gigantem Lukoil. Tým byl založen již v roce 1997 a byl prvním v Rusku, který angažoval zahraniční jezdce, inženýry a mechaniky a ještě donedávna byl na domácích tratích neporazitelný.

Velkou hvězdou je Alexej Dudukalo, jenž má bohaté zkušenosti z WTCC a který jako jediný z trojice jezdců pojede s Audi RS3 LMS. Zbylá dvojice Ivan Lukaševič a Andrej Maslenikov dostane k dispozici Hyundai i30 N a už se můžeme těšit na jejich tvrdé souboje. 

 

 

 


Do bojů o přední pozice se s giganty úspěšně pouští Dmitrij Bragin, který v loňském roce přešel z Audi na Hyundai a s korejským vozem v populárních zelených barvách ho uvidíme i letos. Rychlý dokáže být Ibrahim Akhmadov s jediným Golfem, stejně jako Anton Badoev s Audi a dopředu bude určitě chtít i dravé mládí v podobě Rustama Fathutdinova s novou Cuprou.

 

 

 


V sobotu začne program tréninky a kvalifikacem, když jezdci s prototypy CN pojedou už svoji první ostrou závodní jízdu. V neděli otevřou bohatou nabídku znovu prototypy druhou závodní jízdou, aby po nich nastoupily nejprve k prvním jízdám kategorie Touring Light společně s S1600, pak očekávané TCR Russia a nakonec vozy GT4 a všechny tyto kategorie si vše odpoledne zopakují ještě jednou.

 

 

 

Zdroj: RAF RCRS

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře