Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 3. června 2015 (20:18) Rostislav Bajko

Tekutý gumový nástřik

RACER DIP

Mnoho z nás, ať již v mládí, v minulosti nebo nyní v současnosti řešil úpravu vozidel. A tím nejjednodušším způsobem amatérského tunera byla vždy barva na auto a na litá kola. A to i v případě, že to byl naprosto barevný vrchol nevkusu.

Prostě a jednoduše, všichni jsme se chtěli odlišit od ostatních. Pamatujete na tyto doby ?

A jak postupoval čas, tak barvy ve spreji začala vytlačovat obyčejná lepící fólie, poté již lepší „plastická“ fólie opracovávaná teplem a nyní s největší pravděpodobností nastupuje nová éra dalšího typu fólie s přezdívkou „tekutá fólie“.

Oslovili jsme slovenskou společnost, který tyto „tekuté fólie“ vyrábí a prodává i v České republice. Jedná se o společnost MVS company, s.r.o. a prodává tento výrobek pod označením RaceDip.

Od techniků z této společnosti jsme se dozvěděli, že odborně řečeno se jedná o  syntetický gumovitý nástřik, který při rovnoměrné aplikaci na daný povrch vytvoří skvělou ochrannou vrstvu, které je velmi flexibilní.

Lidově řečeno, nastříkáte gumový nátěr, který se tváří jako lak.  Tedy je vhodný na nástřik karoserie i litých kol. A samozřejmě jiných vozítek. Motorek, traktorů, bagrů .....  :)

Tato barvy Racer Dip se samozřejmě vyrábí v mnoha barevných odstínech a mnoha velikostí sprejových lahví. K postupu nástřiku na karoserii a jiných možnostech se vrátíme v budoucnu v dalším článku.  A věřte, bude to zajímavé.

 

Nás více nyní zajímá ta hlavní věc.  

Jak vypadá tento nástřik na aplikovaném povrchu a jak dlouho vydrží při běžném použití.  

Tato tekutá fólie od RacerDip je pohledově stejná, jako běžné nalepovací fólie běžně dostupné na internetu a nebo ve specializovaných obchodech.  Jedinou  změnou je aplikace na povrch. V tomto případě se  tekutá fólie od Racer Dipu nanáší stříkáním a je podstatně lehčí na aplikaci. Zvláště pak při aplikaci na různě tvarované podklady. (nárazníky, slupky, obliny ...)

Ohledně výdrže tohoto nástřiku od  RacerDipu není možné v tuto chvíli objektivně odpovědět na otázku. Je to stejné jako s jakýmkoliv jiným nástřikem či potiskem. Je potřeba si položit otázku, v jakých klimatických podmínkách vozidlo jezdí, kolikrát ročně ho myjete, zda projíždíte myčkou atd.  V zásadě  je možno říci, že tento nástřik je nejméně tak odolný, jako běžné nalepovací fólie.  

Samozřejmě se ptáme na další neméně zásadní věc, zda při odstranění tohoto nástřiku nevznikne škoda například strhnutím z aplikovaného prostoru.

Odpověď je zcela jasná. Při odstranění nevznikne na povrchu žádná škoda a dokonce tento nástřik Racer Dip  je podstatně lepší na opravu po jeho bodovém poškození. (o tom ale více v příštím článku)

Tedy nevýhody tohoto produktu Racer Dip jsou snad minimální a hledám nějaký závažnější důvod, proč to nekoupit a nevyzkoušet.

A protože jsme pro každou špatnost, tak vyzkoušíme pro Vás nástřik na vozidle se záznamem  videa a foteček. Je lepší 1 x vidět, než 10 x číst.

 

Další články