Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 15. ledna 2021 (15:58) Pavel Jelínek

Televizní reportáže z druhé půlky Dakaru 2021.

Dakar 2021 je  po dvanácti etapách dlouhých pár stovek  km v cíli. Nepochybně byl mnohem vydařenější,  než loňský závodníky a posádkami hodně kritizovaný  ročník. Saudská Arábie nabídla parádní terény a závod byl velmi náročný.

Pokud jste nestihli sledovat denní televizní  reportáže s řadou rozhovorů, zde si  je nyní můžete v klidu připomenout a zhlédnout je. Především pak gratulujeme vastně všem českým závodníkům. Z českého hlediska vše dopadlo skvěle a našinci zajisté byli  vidět. Nejvíce pak Martin Macík, víz  tří etap, ale také Martin Prokop, či Martin Michek. A nejen oni.

Ondřej Klimčiw pak do  úspěšného cíle  dotáhl zdánlivě hodně   ďábelský až bláznivý nápad  absolvovat Dakar se Škodou 120. A ono se to  povedlo a projel i cílovou rampou. Navíc i on vyhrál etapu.

Zde je přehled TV  reportáží z druhé  části Dakaru 2021 z ČT 4.

 


Macík na Dakaru tentokrát šestý a posunul se před Lopraise. Michek už je desátý

Martin Macík zajel v předposlední etapě Dakarské rallye šestý čas a posunul se na průběžně čtvrtou příčku před Aleše Lopraise. Motocyklistu Martina Michka najdeme už na 10. místě průběžného pořadí. O jedno místo lépe se v automobilech drží Martin Prokop. Jednu z nejtěžších etap letošního Dakaru zvládl v jedenáctém nejrychlejším čase, měl však v etapě několik technických i zdravotních problémů.
 

 

 

 

 

Dvě výhry ve dvou dnech. Macík opět kraloval kamionům, i když dojel bez skla

Na dílčí triumf čekal devět let, nyní si během dvou dnů připsal hned dva. Martin Macík ovládl v kategorii kamionů i 10. etapu Rallye Dakar, v celkovém pořadí ale nadále zůstává pátý za Alešem Lopraisem. Mezi motocykly se posunul na skvělé dvanácté místo Martin Michek. V soutěži automobilů se nedařilo Martinu Prokopovi, jenž po čtrnáctém času v cíli klesl na devátou příčku. Josef Macháček i nadále vede hodnocení kategorie "lehkých" prototypů.
 


Jiří Zíta o letošním Dakaru v pořadu Události, komentáře
 

Po devíti letech konečně výhra. Triumf v etapě ale není důležitý, zhodnotil Macík

Už jsou čtyři. Po Karlu Lopraisovi, Aleši Lopraisovi a Martinu Kolomém mezi kamiony zvítězil v etapě Rallye Dakar další Čech. Martin Macík. Jednatřicetiletý pilot je za dílčí triumf rád, ale zároveň přiznává, že pro něj neznamená nic důležitého. Klíčový je stáhnutý čas. Do konce závodu chce totiž zaútočit na celkové stupně vítězů.
 


Macík zářil a poprvé v kariéře ovládl etapu. Prokop zajel šestý čas, Michek si polepšil

Několikrát na nejvyšší stupínek útočil, ale vždy mu utekl. Až nyní to na Rallye Dakar zlomil. Pilot kamionu Iveco Martin Macík zajel nejrychlejší čas v 9. etapě a připsal si první triumf kariéry. V průběžném pořadí ale nadále zůstává pátý za Alešem Lopraisem. Mezi automobily byl šestý Martin Prokop a celkově se drží na osmé pozici. Motocyklista Martin Michek si naopak i přes potíže polepšil a je v kategorii třináctý. Josef Macháček se dostal do čela hodnocení "lehkých" prototypů.
 

 

 

 

 

 

 

Ptali se, kam se to hrabeme. Škodovka je dobré auto, těší konstruktéra historického vozu Kotka

Největší úspěchy na Dakaru sbírají piloti kamionů Martin Macík a Aleš Loprais či Martin Prokop se svým automobilem. Pozornost ale poutá také posádka Ondřej Klymčiw, Petr Vlček. Ta jede v kategorii Classic s historickým speciálem Škoda 130 LR. Za její stavbou stojí host Dakarských ozvěn, bývalý závodník Jiří Kotek.

 

 


 

 

 


Prokop je po maratonské etapě už osmý, posunul se i Michek. Loprais zůstává čtvrtý
Dala mu pořádně zabrat, ale na jejím konci mohl být relativně spokojený. Automobilový jezdec Martin Prokop zajel v 8. etapě Rallye Dakar devátý čas a v průběžném pořadí se posunul na 8. místo. Své postavení vylepšil i motocyklista Martin Michek, jenž je nově v celkovém hodnocení patnáctý. Nejlepším Čechem v kamionech byl opět Aleš Loprais, který udržel čtvrté místo. Martin Macík je pátý. Josef Macháček se posunul již na druhou pozici mezi "lehkými" prototypy.

 

 

 

Zdroj ČT sport

 

 foto týmů

Fotky

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie