Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 5. listopadu 2019 (21:41) Karel Lacina

Téměř za dveřmi je Dakar 2020 .

Téměř za dveřmi je také Rally Dakar 2020 a už se objevují prezentace jednotlivých účastníků jedna za druhou. Kyperský tým Autolife je připraven odstartovat do svého druhého ročníku, když svoji první účast zaznamenali v Jižní Americe v roce 2017 konečným 45 místem v cíli. Tuto ekipu vede bohatý rusko- kyperský obchodník, zakladatel společnosti Orpheas Roman Starikovich.

Je to velice blízký přítel Nassera Al Attiyaha a také vášnivý cestovatel mající za sebou několik expedic po Austrálii a Jižní Africe. 

Společně s ním pojede holandský navigátor Bert Heskes a posádku bude mít na starosti Švédka Annie Seel, zkušená dakarská harcovnice. Rozpočet týmu se pohybuje okolo milionu Eur, které však Starikovichovi nechybí a proto si mohl dovolit i novou techniku. Poté co při první účasti používaný Range Rover s motorem BMW skončil v muzeu, se v jejich dílnách objevila špičková Toyota Hilux Overdrive V8 postavená v jihoafrickém Johannesburgu firmou Overdrive Custom Bureau. 

Kompletně zrepasovaný speciál, mající za sebou už několik Dakarů byl zakoupen v Litvě za cenu téměř půl milionu Euro. Tým se představí v černo žlutých barvách a už nyní má jejich Toyota přezdívku čmelák.

 

Francouzský PH Sport se plně bude angažovat v kategorii malých buggy, ale ve svých dílnách má stále v péči i exemplář ikonického Peugeotu 2008 DKR továrního původu a i ten na startu dakarské rally uvidíme. Za jeho volantem bude 45ti letý Francouz Pierre Lachaume navigovaný svým krajanem 19ti letým Jeanem Michelem Polatem.

Oba jsou zkušenými dakarskými mazáky, Lachaume má za sebou několik startů především s buggynami Optimus, ale významější úspěch zatím nezaznamenal.

 

Další články

Komentáře