Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 1. července 2020 (18:24) Karel Lacina

Thomas Bryntesson se vrací v Höljes do domácího rallycrossového šampionátu RallyX Nordic

Na jedné z klasických rallycrossových tratích ve švédském Höljes bude zahájen šampionát RallyX Nordic, když zde proběhne tzv. All Star Magic Weekend.


Největší pozornost bude bezezbytku upřena na divizi Supercars, kde se objeví jedno velké jméno vedle druhého. Mezi nimi nebude chybět ani Thomas Bryntesson, jenž už na domácí půdě získal několik titulů.

V roce 2015 po tvrdých bitvách ještě nestačil v RX Lites na Kevina Hansena a Kevina Erikssona, aby v roce následujícím už nikdo neměl na něho. V roce 2018 mu obhajoba jen těsně unikla, ale v Höljes zvítězit dokázal a poté, co v loňském roce absolvoval FIA Euro RX, se letos vrací zpět domů.

K dispozici bude mít špičkový Volkswagen Polo, se kterým jezdil Anton Marklund a na němž ponese barvy TBRX.

 

 

 


" Protože jsem naposledy závodil při finále EuroRX v září v Lotyšsku, bude to pro mě velká zábava opět se postavit na startovní čáru. Těším se na souboje v kategorii Supercar, kde jsou ve startovní listině některá velká jména, stejně jako několik týmu ze světového šampionátu. Konkurence bude extrémně tvrdá. Na autě jsme hodně pracovali a doufám, že se nám povedlo udělat dobrá vylepšení jak na motoru tak na podvozku.

Zatím jsme zvládli pouze jeden krátký test, takže na začátku víkendu budeme ještě muset něco vyzkoušet. Holjes je pro mě velice zvláštní místo, chodil jsem tam ještě před tím, než jsem začal sám závodit. Všichni musíme nyní více,  než kdy jindy , udělat něco pro to, abychom podpořili tuto skvělou trať".

 

 

 

 

Zdroj: RallyX Nordic

Neprošlo jazykovou korekturou


 

Další články

Komentáře