Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 10. dubna 2015 (12:12) Pavel Jelínek

Tomáš Enge a jeho vítězná tečka za úspěšnou sezónou 2014

Engeho vítězná tečka za úspěšnou sezónou

Vzpomínka na úspěšný závěr sezóny  2014 Tomáše Engeho ( viz foto dole). Více k letošním plánům ZDE.
 
Liberecký závodník Tomáš Enge začal letošní sezónu březnovým vítězstvím v Americe a po čtyřiadvaceti závodních víkendech se loučí s letošní sezónou opět triumfálně. V thajském šampionátu vozů GT3 získal v Bangsaen dvojité vítězství.

„Tento víkend vyšlo vše perfektně! Vyjel jsem si pole position a vyhrál jak první, tak druhou závodní jízdu. Opět jsme ukázali, že naše Camaro GT3 patří mezi top auta své kategorie. V thajském šampionátu jsme po zisku titulu mezi týmy potvrdili také první a druhé místo mezi jednotlivci a v Bangsaen zakončili sezónu snů,“ rozplýval se Tomáš Enge, který obsadil v konečném zúčtování druhou pozici za kolegou a šéfem týmu v jedné osobě Chonsawatem Asavahamem.

V první závodní jízdě to bylo z pohledu českého závodníka suveréní. Na startu druhé jízdy však Enge zaváhal a ve vyrovnaném startovním poli se propadl na třetí pozici. „Na první místo se dostal můj týmový kolega a za něj jeden z jezdců Porsche. Po sedmém kole jsem však dokázal oba zdolat a posunout se na první příčku. Bohužel ani toto vítězství mi už v celkovém pořadí nestačilo k tomu, abych se stal šampiónem.

Z osmi závodů jsem tři vyhrál, třikrát dojel druhý a jednou třetí, ale v tak vyrovnaném šampionátu je i jeden výpadek znát,“ vzpomíná jezdec týmu Vattana Motorsport na předešlý víkend, kde jej zradil posilovač řízení a musel ze závodu odstoupit.

Tomáš Enge se v letošním roce představil ve čtyřiadvaceti víkendových podnicích sedmi šampionátů, které spojovalo jediné, a to německý tým Reiter Engineering a vozy Lamborghini Gallardo GT3 a SaReNi Camaro GT3. V jednom byla letošní sezóna nová. „V thajském šampionátu jsem se poznal nejen s novými lidmi, ale také vyzkoušel nové okruhy. Byla to hodně zajímavá ale také úspěšná sezóna.

Mnohdy jsme se v letošní sezóně některých okruhů, a to především městských, obávali, ale Camaro nás dokázalo příjemně překvapit. A právě Bangsaen toho byl jasným důkazem,“ uvedl Enge.

Po náročné sezóně se česky závodník především těší na odpočinek a vánoční svátky. "Tým Reiter Engineering mi ve spolupráci s mým manažerem umožnil účast na zajímavých zahraničních i domácích akcích, za což jim patří můj velký dík," řekl liberecký jezdec.

"Vyjímečnost letošni sezony cítím i v podpoře rodiny, přítelkyně a svých fanoušků, kterým bych rád poděkoval a vzkázal, ze si ji velmi považuji. Zároveň všem přeji krásné a poklidné vánoční svátky, do nového roku zdraví, stěstí a mnohá splněná přání. Vždyť sny se mají plnit hlavně o Vánocích...,“ dodal Tomáš.
 

www.tomasengeracing.cz
PR

Fotky

Další články