Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 9. března 2015 (15:11) Pavel Jelínek

Tomáš Mičánek letos pojede také drifty u sousedů

Tomáš Mičánek letos pojede vedle okruhů především rakouskou Drift Challenge
V minulosti jsme byli zvyklí vídat nejmladšího jezdce z rodinného týmu Mičánek Motorsport Tomáše Mičánka v roli okruhového jezdce za volantem nejrůznějších pohárových vozů, ze kterých po vzoru svého bratra Jiřího přesedl do vozu Porsche nejrůznějších specifikací.

Pro letošní sezónu se však tento brněnský závodník rozhodnul pro menší změnu. A o jakou novinku, že to jde? Tak to se dozvíte v níže přiloženém rozhovoru.

Ahoj Tome, slyšel jsem, že jsi se pro letošní rok rozhodnul vyměnit velké okruhy, za ty menší a budeš se účastnit rakouského šampionátu v driftech. Proč právě drifty?
Ahoj! Rakouská drift challange je velice prestižní a vždy mě bavilo s auty driftovat, když jsem dostal příležitost startovat v takovém seriálu tak jsem nemohl odmítnout. Každopádně na okruzích zůstávám i nadále, plánujeme letos startovat ve vybraných závodech Porsche Sport Cupu. 

S jakým vozem, Tě tedy budeme v letošním roce vídat? 
Na drift challenge máme připravené Mitsubishi Evolution 9, na seriál Porsche Super Sport Cup nové Porsche GT3 R.

A jak je to s kalendářem? Kam Tě budou moci jet čeští příznivci podpořit?
Rakouská drift challange se jede v rakouských areálech QAMTC kde je tomu přizpůsobená dráha.  Kalendář má celkem šest podniků, které se pojedou od dubna do září.

Co si od této změny slibuješ a jaké jsou Tvé cíle pro letošní sezónu?
Letos si musím hlavně zvyknout na nové vozidlo, je velice silné a tak máme naplánované i několik testování před závody. Pokud se mi podaří jet v TOP 5, budu určitě spokojený.

Na závěr bych se rád zeptal na Tvou profesní kariéru mimo okruhy. Slyšel jsem, že jsi založil zajímavou "přepravní" společnost. Prozradíš nám o tom více?
Určitě, rád. Založil jsem přepravní společnost, která zajišťuje přepravu osob luxusními vozidly značky Audi, také mám i leteckou dopravu kde mám k dispozici vrtulníky značky Bell a letadla značky Cessna Citation, které jsou na rychlý přesun mnohem efektivnější, než cestování po zemi. Pokud budete chtít vědět více, můžete se podívat na www.jetlimousine.cz 


DUNLOP Drift Challenge 2015:
DUNLOP Drift Challenge Wachauring 11.-12. 04.2015
DUNLOP Drift Challenge Steiermark 09.-10. 05.2015
DUNLOP Drift Challenge Kärnten 03.-04. 06.2015
DUNLOP Drift Challenge Steiermark 18.-19. 07.2015
DUNLOP Drift Challenge Teesdorf 14.-15. 08.2015
DUNLOP Drift Challenge Wachauring 05.-06. 09.2015


Odkazy:
Oficiální web série - http://www.driftchallenge.freies-fahren.net/ 

PR GP Group

Fotky

Další články