Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 9. června 2020 (10:27) Pavel Jelínek

Tomáš Ouředníček testoval dakarský speciál i vzpomínal ve studiu.

SKÁČEME RADOSTÍ! Otevřené hranice využil tým k testování v Maďarsku
 
Přestože má závodní tým ULTIMATE DAKAR Racing na svém letošním kontě úspěšný, i když dramatický DAKAR a přes 7000 najetých závodních kilometrů, koronavirová krize zasáhla radikálně i do činnosti týmu.
 
Zrušení či odložení všech závodů FIA CEZ, Morocco Desert Challenge i národních šampionátů alespoň posádce umožnilo věnovat se autu a řádně „uklidit“ po prvním saudskoarabském Dakaru.
 
Tým absolvoval v dubnu malé testování, při kterém byl současně Tomáš Ouředníček hostem pořadu TV Sport5  „Ukaž se!“.
 
Signály od maďarských pořadatelů naznačovaly, že by se snad již v červnu mohlo začít opět závodit, zatím ale byla pouze uspořádána „rally škola“, která umožnila maďarským závodníkům provětrat své stroje.
 
Když nečekaně v pátek 5.6. maďarská vláda oznámila plné otevření svých hranic i pro české občany, tým ULTIMATE DAKAR využil doslova první příležitost pro výjezd do Maďarska přes již otevřené Slovensko.
 
Organizátoři připravili jednu rychlostní zkoušku 12.5 km s plným zabezpečením. To je především důležité pro jakékoliv testování, protože bezpečnost je vždy až na prvním místě.
 
 
 
„Byl to nádherný pocit volnosti a čisté radosti, že opět můžeme svobodně cestovat a setkat se tak s našimi kolegy a přáteli v Maďarsku, kde letos začínáme naši třináctou sezónu“, neskrýval svoji radost Tomáš Ouředníček.
Vřelé přijetí, zvědavé otázky o Dakaru ale hlavně řádné prověření techniky i zázemí bylo na pořadu jednodenní rally školy.
 
„Bylo super opět vidět naše přátele a vrátit se alespoň na chvíli do „závodního módu. Našli jsme a odstranili drobné chyby na autě, opět se projevil nefunkční hlavní ventilátor, který zazlobil v poslední etapě Dakaru, ale poté stále fungoval, a vyzkoušeli jsme různé mapy motoru“ zhodnotil při rozhovoru pro maďarskou televizní stanici Sport 1 Tomáš.
 
„Bylo to velké duševní osvěžení a malá oslava návratu do normálního života. Moc děkujeme maďarským pořadatelům za skvěle zorganizovanou akci. Jsme rádi, že jsme opět mohli reprezentovat naši zem a naše partnery.“
 
Tým ULTIMATE DAKAR Racing  nyní plánuje sérii Dakarských kempů pro veřejnost a partnery a také testovací jízdy, při kterých je možné vyhrát adrenalinovou spolujízdu dakarským speciálem s Tomášem Ouředníčkem.
 
 
Od července je očekáván start odsunutých závodů a také společenských eventů. O termínech budeme informovat na našich sociálních sítích.
 
 
 
 
Děkujeme, že nám fandíte!
 
 
Tým Ultimate Dakar Racing
 
 
Tomáš Ouředníček, pilot
 
David Křípal, co-pilot
 
PR

Fotky

Další články

Komentáře