Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 8. září 2020 (09:06) Pavel Jelínek

Tomáš Pekař opět ovládl oba závody Clio Cupu a zajistil si v předstihu zisk titulu.

Carpek Racing si v Brně připsal titul i skalp expilota F1

Stáj Carpek Racing zažila během třetího podniku ESET Cupu na Automotodromu Brno další vydařené vystoupení. Tomáš Pekař opět ovládl oba závody Renault Clio Cupu a zajistil si v předstihu zisk titulu. Mělnický tým navíc ovládl kategorii Renault Clio i v hodinovém vytrvalostním závodě, kde Pekař s Richardem Meixnerem porazili Tomáše Engeho s Yasmeen Kolocovou.

Po úspěšném vystoupení na okruhu v Mostě, kde si Tomáš Pekař v rámci podniku CLIO CUPu Central Europe připsal triumf v nedělním závodě a upevnil si celkové vedení, se mělnická ekipa Carpek Racing přesunula na automotodrom do Brna. Tam byl během prvního zářijového víkendu na programu třetí a zároveň předposlední podnik letošní sezony ESET Cupu.

Předchozí dva, které hostil chorvatský Grobnik a slovenský Slovakiaring, vyšly Carpek Racingu na výbornou. Tomáš Pekař totiž ve všech závodech zvítězil a do víkend a na Masarykově okruhu si tak již mohl zajistit vítězství v šampionátu. Kromě Pekaře reprezentoval Carpek Racing v moravské metropoli také Richard Meixner. S vozem stáje nastoupil rovněž Ital Andrea Tronconi, který ale startoval pod hlavičkou týmu Lema Racing.

 

 

 

Že i tentokrát bude Tomáš jen těžko k poražení, ukázala už páteční kvalifikace. V ní totiž zajel nejrychlejší čas a druhého Adama Rzepeckého pokořil o jednu sekundu! Meixner si díky šestému místu zajistil pro start prvního závodu slušnou třetí řadu. Tronconi skončil na čtvrtém místě.

A ani v sobotu neztratilo Tomášovo oranžově zbarvené clio rychlost. Během úvodního závodu víkendu totiž dominoval od startu až do cíle a ani v pátém závodě sezony 2020 tak nenašel přemožitele.

Bodovat se podařilo i zbylým dvěma vozům Carpek Racingu. Tronconi skončil pátý a Richard desátý. Meixnerovi navíc chybělo jen málo a mohl dosáhnout na ještě lepší výsledek. Potíže v závěru ale tyto naděje zhatily.

Tomášovi s Richardem ovšem jeden závod v sobotu nestačil a tak se rozhodli společně nastoupit do hodinového vytrvalostního klání. V něm však museli čelit nesnadnému soupeři. Tím byla posádka stáje Buggyra Zero Mileage Racing, složená z nadějné šestnáctileté závodnice Yasmeen Kolocové a jediného českého pilota formule 1 v historii Tomáše Engeho.

A snadné to skutečně nebylo. Pekař s Engem totiž po celý první úsek závodu přiváděli přítomné diváky do varu strhujícím soubojem, během kterého si hned několikrát prohodili pozice. Z dvojice Tomášů to byl ale nakonec Pekař, kdo zajížděl na výměnu jezdců jakožto lídr.

Poté, co Tomáše vystřídal Richard, začal si na čele budovat náskok. „Buggyrácké clio“, v němž po Engem převzala štafetu Kolocová, najednou nestíhalo. Na první příčce se Richardovi podařilo setrvat až do cíle a Carpek Racing tak měl v sobotu hned dva důvody k radosti.

S velmi slibnými vyhlídkami se ale členové stáje mohli probouzet také v neděli ráno. Na programu byl druhý víkendový závod Renault Clio Cupu a Tomášovi v něm k zajištění titulu stačilo dojet do cíle nejhůře na desátém místě.

 

 

 

Na startovním roštu, který byl tentokrát složen podle druhých nejrychlejších časů z kvalifikace, ale stál mnohem výše. Znovu totiž začínal z pole position. Neměnily se ani výchozí pozice zbylých dvou vozů Carpek Racingu. Tronconi startoval čtvrtý a Richard šestý.

Druhý víkendový závod se nesl v podobném duchu jako ten sobotní. Tomáš figuroval v čele od startu do cíle. Po dojezdu tak mohl slavit jednak již šesté letošní vítězství v kategorii Renault Clio Cup, ale zejména titul.

Bodovat se znovu podařilo také Richardu Meixnerovi, který dojel osmý. Andrea Tronconi tentokrát po potížích dojel až jako jedenáctý a odnesl si tak nulu.

Nyní Carpek Racing čeká více než měsíční pauza. Na závodní dráze se znovu představí až o víkendu 16.-18. října. V tomto termínu je na programu předposlední podnik letošního ročníku CLIO CUPu Central Europe. Pojede se na německém Nürburgringu.

 

 

 


 


PR

Fotky

Další články

Komentáře