Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 28. listopadu 2020 (23:13) Pavel Jelínek

Tomáš Tomeček musel změnit plány a objeví se na Dakaru 2021.

Tomáš Tomeček pojede Dakar 2021.

 
Jak je zřejmé z  oficálně zveřejněných startovních listin nadcházejícího Dakaru 2021, pro mnohé dost nečekaně se v nich objevila  i další česká posádka. Jedna z nejzkušenějších, nicméně v poslední desítce let tato posádka jezdila výhradně  původní Dakar, tedy   africkou Africa Eco Race.

Každému je tedy zajisté jasné, že tím dotyčným  je  Tomáš Tomeček, několikanásobný vítěz AER. Tomáš se navíc vryl  do archivů i tím, že dokázal soutěž úspěšně absolvovat se svoji Tatrou zcela  sám, bez navigátora  a bez mechanika !!

 

 

 

Tatrovák Tomáš Tomeček se tedy již zhruba  za měsíc po  dlouhých jedenácti letech opět vrací na Dakar. Tentokrát do  pro něj  zcela neznámých lokalit.


Tomáš Tomeček se mimochodem domluvil na spolupráci s týmem South Racing, s jehož vozy  jezdí i třeba další našinec Tomáš Ouředníček.

Jezdec z Příbora pak  na Dakaru v Saúdské Arábii pojede jako takzvaná ostrá asistence,  přitom je přihlášen také do hlavního závodu v kategorii kamionů, kde  startuje i řada dalších českých posádek  většinou s vozy Tatra. Tomeček  pak  pojede se svou  osvědčenou Tatrou 815.

 

 

 

foto týmu

 

Viz také : Tomáš Tomeček z afrického Dakaru přivezl trofej za bronz. Gratulujeme.

Fotky

Další články

Komentáře