Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 30. listopadu 2020 (11:18) Pavel Jelínek

Tovární tým Škody nepojede mistrovství ČR 2021.

V příštím roce 2021, který odstartuje již zhruba za měsíc, nemá tovární tým Škoda Motorsport  již v plánu startovat v kvalitním mistrovství Česka.  Z čehož zároveň plyne, že  dlouholetý tovární jezdec Jan Kopecký již nebude  jezdit s továrním vozem a nebude reprezentovat tovární barvy, v nichž  vybojoval dokonce světový titul v rallye.

 Nicméně  dodat můžeme, že podle smlouvy bude  Kopecký  v týmu pokračovat alespoň jako testovací jezdec.

 

Východočech Jan Kopecký, který začal nejdříve závodit na okruzích, stejně jako jeho otec |Josef,  byl členem  továrního týmu  ŠM od roku 2009. Jistě není třeba  připomínat, že se v jeho barvách podepsal pod  množství úspěchů i  pod  sérii českých  titulů, která  skončila až v letošní  předčasně ukončené a výrazně zkrácené sezóně.

 


Kopecký by chtěl závodit i nadále a to  v rodinném  soukromém týmu. V  plánu má startovat na mistrovství České republiky. Nicméně otazníky zatím zůstávají nad  finančním pokrytím sezóny 2021, jelikož ekonomická  situace v Česku je taková, jaká je. Nicméně podobný problém samozřejmě nebude mít jenom  Kopecký, ale i další závodníci.

 

Dodejme ještě, že zkušený jezdec by měl jet se Škodou Fabia R5 nejnovější specifikace, kterou již má k dispozici a "doma".

 

 

Další články

Komentáře