Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 11. září 2020 (23:14) Pavel Jelínek

Trio jezdců Adam Lacko - Téo Calvet - Aliyyah Koloc nabralo kurs Zolder.

Buggyra míří do Zolderu


Týden po úspěšném představení v Nogaru nabral tým Buggyra Zero Mileage Racing ve složení Adam Lacko - Téo Calvet - Aliyyah Koloc, kurs Zolder. Na tradičním belgickém okruhu se kromě aktuálně největších hvězd evropského truckracingu představí rovněž nejlepší nizozemští piloti.


Beton a brzdy
Na Aliyyah Koloc tak čeká po vítězství v Nogaru další "lahůdkový" okruh. "Pojedou Hahn, Albacete, Kiss, Lacko, takže to na další vítězství nevidím," odhaduje mentor David Vršecký šance mladičké svěřenkyně. "Kromě toho testovala Aliyyah v Mostě hodně, v Nogaru méně, zatímco zkušenosti ze Zolderu jsou nulové. Pomineme-li, že po návratu z Nogara jsme si okruh projížděli na simulátoru."
Senzační vítězku z Nogara připravuje David především na nevyzpytatelnost okruhu.

"V Zolderu je minimum únikových zón, všude kolem spousta betonu. Vedle Jaramy se jedná o jediný okruh, na kterém jsem viděl kamión hozený na střechu. Kromě toho v průběhu celého závodního víkendu strašně trpí brzdy. Pokud je jezdec v průběhu závodu rozpálí, není šance na jejich vychlazení." Cílem Aliyyah pak bude zvládnout tréninky a dokončit všechny závody. "Přes snový vstup do sezóny je to pořád šestnáctiletá holka, která se musí strašně moc učit."

 

 

 

 

 


Čím více, tím lépe!
Co se Adama s Téem týče, prvně jmenovaný jede do Zolderu vyhrát,dvacetiletý Francouz se rozhodně nebrání bedně.
"Mám Zolder rád, jedná se o okruh, který vyhovuje mému jezdeckému naturelu. Uvidíme co Nizozemci, kteří představují velkou neznámou. Ne každý zvládá konfrontaci s evropskou špičkou," říká Adam Lacko. "Docela se těším, je to hodně rychlý okruh. Podle táty bude rozhodovat počasí, mokra se naštěstí nebojím," dodává Téo.


Buggyra má pak s Zolderem nejlepší možné zkušenosti. V roce 2002 slavila zásluhou Gerda Korbera vůbec první vítězství, které německého jezdce poté katapultovalo k zisku titulu. V sezóně 2009 David Vršecký zlomil odpor Antonia Albaceteho a nakonec z toho byla obhajoba titulu. "Letos to bude vzhledem k specifické situaci o něčem jiném, ale platí, že čím více pohárů, tím lépe," dodal manažer Jan Kalivoda.

 

 

 

 

 

 

PR

Buggyra

foto týmu

Fotky

Další články

Komentáře