Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 24. listopadu 2020 (09:35) Pavel Jelínek

Trojnásobný vítěz Dakaru Nasser Al-Attiyah na Andaluské rally zlatý.

Al-Attiyah drží vítězství kolegy z dakarské hvězdy Sainz pro vítězství v Andalusii
Jezdec WRX Hansen se v SxS umístil na čtvrtém místě za Američanem Guthrie Jr.

Trojnásobný vítěz Rallye Dakar Nasser Al-Attiyah vystoupil na Andaluské rally po čtyřech dnech intenzivních závodů v nebezpečném terénu v jižním Španělsku. Důkladně zkušený katarský jezdec skončil před Španělem Carlosem Sainzem a třetí místo obsadil Yazeed Al-Rajhi (KSA).

 

- Al-Attiyah, který seděl za volantem své Toyoty Hilux, získal stupně vítězů na všech čtyřech rychlostních zkouškách - stejně jako rozhodující vítězství druhého dne.

- "Testovali jsme spoustu věcí, které nám pomohou na příštím Dakaru."Nyní se těšíme na Dakar, kde bude naším cílem zvítězit, “řekl Nasser Al-Attiyah.

 

 

 

- Druhé místo obsadil Carlos Sainz (ESP), který dokončil soutěž ve svém rodném Španělsku etapovým vítězstvím v závěrečný den na 220 kilometrech. Třetí místo Yazeed Al-Rajhi (KSA) následoval domů 13násobný dakarský šampion Stéphane Peterhansel (FRA).

- Američan Mitch Guthrie Jr. - člen juniorského týmu Red Bull Off-Road - zvítězil v závěrečné etapě side-by-side (SxS) a obsadil v této kategorii celkové třetí místo.

- Kevin Hansen (SWE) a Seth Quintero (USA) zaujali ve své vůbec první soutěži o nájezdy. Hansen obsadil OT3 celkově na čtvrtém místě, zatímco osmnáctiletý Quintero si na čtvrté etapě vybojoval pódiové umístění.

- "Dnes jsme měli opravdu, opravdu dobrou etapu." Opravdu jsme se snažili na začátku tlačit a chytit nějakou rychlost. S navigací jsme měli jeden choulostivý okamžik, ale celkově jsme udrželi skvělý rytmus, “řekl Kevin Hansen.

- V  závodě mezi motocykly si celkové vítězství připsal Argentinec Kevin Benavides na své Hondě, zatímco čtvrtý skončil jezdec Red Bull KTM Factory Team Toby Price.

- Vítěz Dakaru 2018 Matthias Walkner (AUT) obsadil šesté místo, zatímco nováček Daniel Sanders (AUS) v poslední den ve Španělsku získal etapové vítězství.

- "Myslel jsem, že bych mohl být na cestě k výsledku Top 5, a pak mi v cíli řekli, že jsem jednička." To bylo docela úžasné, “řekl Daniel Sanders.

- Vítěz Dakaru 2017 Sam Sunderland (GBR) a nejlepší ženská jezdečka Laia Sanz (ESP) odstoupily během úvodních dnů rally kvůli zranění. Oba jsou však přesvědčeni, že se včas v lednu 2021 v Saúdské Arábii vrátí do plné kondice včas na Rally Dakar 2021 příští rok. 

 

 

 

 

 

Neprošlo jazykovými úpravami a redakční  korekturou.

PR

Zdroj a foto RB

Fotky

Další články

Komentáře