Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 14. února 2020 (20:26) Karel Lacina

Turismo Carretera pokračuje tentokrát s elitními kategoriemi.

Již minulý týden zahájily letošní sezonu Turismo Carretera nižší divize a nyní přicházejí ke slovu ti nejlepší. Na okruh Viedma nadaleko Rio Negro vyjedou kategorie TCP a vrcholné TC.

První tréninky už jsou za námi a ve třídě Turismo Carretera Pista ukázal dobrou formu Marcos Muchiut s Fordem týmu Moriatis, když se mu hned na poprvé podařilo zajet kvalitní čas 1. 32, 622 a zasadil soupeřům důrazný knock out. Tento víkend v soutěži debutuje Hernán Palazzo a hned se zařadil mezi favority.

V kokpitu Dodge Dole Racing ztratil na vítěze pouhých 292 tisícin. Na třetím místě je jeho týmový kolega Andrés Jakos s dalším Dodgem o 395 tisícin zpět. V první pětce jsou i další dva debutanti, Federico Iribarne a Pedro Boero v barvách Galarza Racing.

 


Mezi elitou ve skupině TC trénoval nejrychleji Juan Martin Trucco na jehož čas 1: 30, 326 nikdo jiný nestačil. Vozy Dodge zcela ovládly tréninkovou session poté co druhý Valentin Aguirre z JP Carrera zaostal o pouhou jednu destinu a třetí místo obsadil Nicolas Trosset s vozem UR Racing.

Nejlepším jezdcem Fordu je čtvrtý Mariano Werner, v dobrých výkonech z loňského roku pokračoval Leonel Pernia, jemuž se podařilo vyhrát pátou session před Juanem Bautistou de Benedictisem a Diegem Ciantinim. Julian Santeros Fordem Alifraco Sport je osmý a devátý bývalý pilot Formule 1 Gaston Mazzacane.


Další program je stejný jako každý víkend Turismo Carretera, v sobotu kvalifikační rozjížďky, v neděli finále.

 

Zdroj: ACTC

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře

Oblíbené fotogalerie