Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 13. října 2020 (10:47) Pavel Jelínek

V areálu autodromu bylo vysazeno 50 stromů.

V areálu autodromu přibylo 50 nových stromů z výnosu z prodeje triček

Pracovníci mosteckého autodromu vysadili v pondělí 50 nových stromů uvnitř svého areálu. Deset z nich navázalo na alej již vzrostlých stromů na konci diváckého svahu, zbylých 40 našlo místo u offroadové dráhy. Po dohodě s odbornou firmou areál zpestřily buk obecný, dub letní, dub červený, jeřáb ptačí, třešeň ptačí, platan dlanitolistý a lípa srdčitá. Dřeviny autodrom nakoupil z výnosu z prodeje fanouškovských triček.

Limitovaná edice triček pro příznivce autodromu s nápisem HRDÝ FANOUŠEK AUTODROMU MOST je stále v prodeji v e-shopu na webových stránkách autodromu. Zakoupením trička se fanoušci zapojují do kampaně, jejímž motem je heslo „Je využíván, k čemu byl postaven“. Zároveň přispívají k ozelenění areálu závodního okruhu.

„Stromy jsme chtěli vysadit už v dubnu, původní plány překazila opatření vlády proti šíření koronaviru a nemoci covid-19. Pokračovat budeme na jaře příštího roku,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Svobodová.

Kampaň podle ní poukazuje na skutečnost, že areál autodromu je využíván k účelu, k němuž byl vybudován. Potvrdilo to také rozhodnutí Okresního soudu v Mostě, který deklaroval, že provoz autodromu je úředně schválený. „Naše činnost je tak v souladu s platnou legislativou,“ uvedla Svobodová.

 

 

 

 

Autodrom se dlouhodobě snaží o maximální možnou eliminaci hluku, který je doprovodným efektem provozování závodní dráhy. „Věříme, že i výsadba dalších dřevin v našem areálu přispívá ke snížení hlukové zátěže,“ doplnila ředitelka.

 

 

 

PR

foto AMD

Fotky

Další články

Komentáře