Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 8. září 2020 (08:06) Pavel Jelínek

V belgickém Genku opět nechyběl Adam Kowalski.

ADAM KOWALSKI SE V GENKU BLÝSKL

Druhé dějství kartingové FIA ACADAMY, které se odehrálo o uplynulém víkendu v belgickém Genku má za sebou také český reprezentant Adam Kowalski. Ten se ve startovním poli utkal se 44 soupeři z celého světa a rozhodně si nevedl špatně.

Už v pátečních tréninkových jízdách zanechal velmi dobrý dojem, když v posledním tréninku zaznamenal 2. čas nejlepší čas. V kvalifikaci poté vybojoval pěkné 12. místo, to je bohužel ukázalo jako nepříliš šťastné, protože znamenalo start do všech rozjížděk z levé strany startovního roštu, což je na belgické trati velká nevýhoda. Přesto český mladíček zvládl rozjížďky velmi dobře a po sečtení výsledků mů náležela do finále 17. startovní pozice.

 

 

 

Ve finále se po stabilním a dobrém výkonu probojoval na 9. příčku v cíli se ztrátou 13 vteřin na vítězného Garyho Willise z USA. Vzhledem ke zdravotním komplikacím způsobeným kolizí v minulém závodě je tento výsledek skvělý. Před Adamem projeli cílem z evropských zemí pouze jezdci z Anglie, Francie a Švédska.

 

PR

Zdroj AČR

Další články

Komentáře